close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ARGENTYNA, CHILE I POLINEZJA

  — PATAGONIA, ZIEMIA OGNISTA, WYSPA WIELKANOCNA

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO BUENOS AIRES

  Wylot z Warszawy przez Amsterdam do Buenos Aires.

  Dzień 2 PRZYLOT DO BUENOS AIRES

  Poranny przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu i zakwaterowanie w miarę możliwości. Odpoczynek po podróży. Wieczorem spacery po mieście.

  Dzień 3 BUENOS AIRES - ZWIEDZANIE STOLICY ARGENTYNY

  Zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Katedra Metropolitalna, Teatro Colon, cmentarz Recoleta. Dzielnica La Boca słynąca z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Diego Maradona). Dla chętnych obiadokolacja wraz z pokazem tango w jednej z tutejszych kultowych restauracji (ok. 60 USD). Powrót do hotelu i nocleg.

  Dzień 4 PRZELOT DO USHUAIA

  Rano transfer na lotnisko i przelot z Buenos Aires na Koniec Świata (Południowy Koniec Świata) do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Przylot w samo południe. Wjazd do Parku Narodowego Tierra del Fuego. Podziwianie majestatycznych widoków gór, rzek, dolin i jezior. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Nocleg w Ushuaia. Dwa noclegi w Ushuaia, aby spokojnie dostosować się do zmiany czasu, ale co ważniejsze spokojniej zwiedzić okolice i powałęsać się po Ushuaia.

  Dzień 5 USHUAIA

  Rano po śniadaniu rejs połączony z wizytą na najstarszej estancji w Argentynie  Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Kontynuując podróż docieramy do latarni morskiej Les Eclaireurs, na wyspie o tej samej nazwie. Następnie wyspy Tierra del Fuego, Gable, i Martillo, którą zamieszkują pingwiny. Wizyta w historycznej estancji i powrót malowniczą drogą pośród lasów, dolin i gór do hotelu na nocleg. Cała wycieczka Harberton Ranch and Pinguin Island Navigation trwa ok. 8h , rejs, zejścia na ląd, powrót drogą.

  Dzień 6 PRZELOT DO EL CALAFATE

  Rano transfer na lotnisko i przelot do El Calafate w Patagonii, położonym na południowym brzegu jeziora Lago Argentino. Przejazd do “cielącego się”, słynnego lodowca Perito Moreno na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Perito Moreno jest najszybciej rozrastającym się lodowcem świata, ze względu na stałe zasilanie śniegiem z Andów. Spacery, punkty widokowe. Nocleg w El Calafate.

  Dzień 7 TORRES DEL PAINE - JEZIORA, LODOWCE I MAJESTATYCZNE SZCZYTY

  Przejazd do Chile na teren Parku Narodowego Torres del Paine. Podziwiamy największe jeziora Lago Sarmiento oraz Lago Grey, do którego wkracza czoło lodowca Grey, charakterystyczne granitowe wieże, a także rzeki i wodospady.  Szereg punktów widokowych, postoje fotograficzne. Nocleg w Puerto Natales.

  Dzień 8 SPACERY PO PARKU TORRES DEL PAINE

  Ciąg dalszy objazdu po parku Torres del Paine oraz kolejne spacery – trasa po najbardziej malowniczych zakątkach parku, wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Długi spacer, kultowe  Base Las Torres. Zajmuje całość nawet do ponad pół dnia. Można przejść kawałek i wrócić w dół.

  Dzień 9 PUNTA ARENAS I CIEŚNINA MAGELLANA

  Przejazd na południe z Puerto Natales. Przystanki na widoki i dojazd do Punta Arenas. To kolorowe i największe miasto regionu położonego nad Cieśniną Magellana. Podziwiamy okolice z pobliskich wzgórz oraz spacery po samym centrum.

  Dzień 10 SANTIAGO DE CHILE I WZGÓRZE SAN CRISTOBAL

  Rano przelot do Santiago de Chile. Zwiedzamy wzgórza San Cristobal z panoramą miast. Zakwaterowanie w ścisłym centrum. Eksplorujemy stolicę per pedes – Palacio de la Moneda, Cerro Santa Lucia, Barrio Bellavista.

  Dzień 11 REGION WINNIC CASABLANCA, VALPARAISO - MIASTO WZGÓRZ

  Przejazd nad Ocean Spokojny do Valparaiso. Po drodze Dolina Casablanca słynący z uprawy wina. Odbywamy tour i degustacje w jednej z winnic. Hotel w starej części miasta: kręte uliczki na wzgórzach i słynne windy łączące dolną część miasta z jego górnymi częściami.

  Dzień 12 VALPARAISO, VINA DEL MAR

  Busikiem postoje w bardziej odległych częściach centrum, La Sebastiana. Przejazd do pobliskiego kurortu Vińa del Mar. Spacer, a dla chętnych wypoczynek na plaży. Powrót do Santiago de Chile na nocne spacery.

  Dzień 13 PRZELOT NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ

  Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną. Przylot ok. godziny 12.45 miejscowego czasu. Powitanie na lotnisku w Rapa Nui, a następnie przejazd do krateru wulkanu Rano Kau ze wspaniałym widokiem na Ocean Spokojny. Zwiedzanie wioski Orongo o znaczeniu religijnym z 54 kamiennymi domami. Następnie odwiedzimy największe centrum ceremonialne Vinapu, powstałe z ogromnych płyt bazaltowych i przypominające starożytne konstrukcje Inków z Cuzco.

  Dzień 14 RAPA NUI - POSĄGI MOAI

  Wycieczka śladami pierwszego króla wyspy – Ariki Hotu Matua. Zwiedzanie głównych stanowisk archeologicznych, związanych z kulturą Rapa Nui: Akahanga, Rano Raraku z kraterem wulkanicznym i Ahu Tongariki z 15 legendarnymi posągami Moai. Przejazd do Te Pito Kura z największą rzeźbą Moai. Następnie przejazd na najsłynniejsze plaże Anakena, na których król Ariki ustanowił pierwsze miasto, dając początek kultury Rapa Nui. Podziwiamy niezwykły krajobraz usiany zabytkowymi rzeźbami. Wygospodarujemy czas na  plażowanie i kąpiel w oceanie. Nocny wylot na Polinezję Francuską.

  Dzień 15 PRZELOT NA TAHITI, BORA BORA

  Przylot na Tahiti po północy czasu miejscowego. Nocleg w hoteliku przy samym lotnisku. Rano śniadanie i krótki przelot na Bora Bora. Lądujemy o 11:00 Zakwaterowanie przy słynnej lagunie.

  Dzień 16-18 RELAKS NA PLAŻACH I ZWIEDZANIE BORA BORA

  Dni przeznaczone na wypoczynek, kąpiele, drinki. Na Bora Bora możliwość pieszych lub rowerowych wycieczek, wypożyczenia kajaków czy wycieczki na sąsiednią wyspę. 

   

  Fakultatywnie –  wycieczka wokół atolu Bora Bora z możliwością snorkelingu, grilla na odosobnionej plaży oraz pływanie z rekinami i płaszczkami (około 80 Euro)

  Dzień 19 TAHITI

  Przelot z Bora Bora ok. 14:00 do Papeete. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasteczka. Spacer. Ostatnia kolacja i bar.

  Dzień 20 WYLOT DO EUROPY

  Rano wylot z Papeete, przez Los Angeles do Paryża. Możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt  dzień czy więcej w Los Angeles.

  Dzień 21 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Paryża a następnie do Warszawy. 

  Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa – Buenos Aires – Ushuaia – El Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile – Hanga Roa –  Papeete – Warszawa,
  • 2 dodatkowe loty wewnętrzne  Papeete -Bora Bora -Papeete,
  • noclegi w 3*** i 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych,  
  • śniadania,
  • przejazdy i transfery lotniskowe,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • opiekę lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 500 USD,
  • napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • wyżywienia, poza wymienionym w programie,

  Uwagi

  • chcecie pojechać w innym terminie ze znajomymi bądź z rodziną? Nie ma problemu – zorganizujemy ten wyjazd dla Was,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami Patagonię i Ziemię Ognistą ?

  Może Ci się również spodobać: