close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  AMERYKA POŁUDNIOWA

  — Argentyna, Urugwaj, Chile i Brazylia

  planowane terminy 01.10.2024 — 16.10.2024 16.11.2024 — 31.10.2024 22.02.2025 — 10.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT DO ARGENTYNY

  Zbiórka na lotnisku. Wylot do Argentyny.

  Dzień 2 ARGENTYNA. BUENOS AIRES - WINO, STEKI I TANGO

  Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie stolicy, m.in. obelisk przy szerokiej Avenida 9 de Julio, Katedra Metropolitalna, główny plac miasta – Plaza de Mayo, San Telmo – dzielnica tanga, La Boca z kolorowymi uliczkami, stadion Boca Juniors, na którym grał słynny Maradona. 

  Fakultatywnie – kolacja z pokazem tanga oraz degustacją steków i wina. Cena uzależniona od standardu lokalu (od 60 USD).

  Dzień 3 URUGWAJ - COLONIA DEL SACRAMENTO

  Korzystając z wodolotów przepłyniemy na drugą stronę zatoki do urugwajskiego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Colonia del Sacramento. Spacer po urokliwych wybrukowanych uliczkach miasta. Po południu powrót do Buenos Aires.

  (B)

  Dzień 4 ARGENTYNA - EL CALAFATE

  Transfer na lotnisko i lot do południowej części Argentyny – El Calafate. Malowniczy przejazd do górskiego El Chalten. Zakwaterowanie w hotelu. Miasteczko położone jest w południowej Patagonii na skraju wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Los Glaciares. Widok strzelistych szczytów patagońskich Andów górujących nad miasteczkiem jest spełnieniem marzeń każdego podróżnika. 

  (B)

  Dzień 5 EL CHALTEN - PARK NARODOWY LOS GLACIARES

  Miasteczko El Chalten często określane jest mianem trekkingowej stolicy Patagonii, stanowi doskonałą bazę wypadową do krótkich spacerów jak i kilkudniowych trekkingów. Strome, granitowe zbocza Fitz Roy są jedną z wizytówek Patagonii i znakiem rozpoznawczym Andów argentyńskich. 

  (B)

   

  Fitz Roy – Laguna de los Tres, to chyba najpiękniejsze miejsce w tej części Patagonii. Całodzienny trekking wśród zachwycających scenerii przyrody z licznymi punktami widokowymi. 

   

  Opis trekkingu: 

  wraz z naszym górskim przewodnikiem ruszamy z hotelu ok. 8 rano. Po drodze zatrzymujemy się w punktach widokowych. Wchodzimy na szlak, który początkowo wiedzie przez bukowe lasy. Po ok. godzinie marszu docieramy do pierwszego punktu – lodowca Piedras Blancas. Ruszamy w stronę obozu Poincenot (ok. 1 godziny marszu), by następnie dotrzeć do bazy “Rio Blanco” z której korzystają wspinacze. W tym miejscu podejmiemy decyzję o dalszej części wędrówki. Chętne osoby ruszą z przewodnikiem do punktu widokowego Laguna de los Tres (godzinna wędrówka po stromym terenie). Spektakularne widoki na masyw Fitz Roy i turkus laguny wynagradzają trud wędrówki. Powrót do El Chalten szlakiem przez punkt widokowy na Capri Laguna.  

  • Czas trwania: cały dzień (od 8 do 9 godzin)
  • Całkowita odległość: ok 20 km
  • Trudność: szlak bez większych utrudnień, wymaga bardzo dobrej kondycji 
  • Wyjście: 7.30 lub 8 rano

   

  Uwagi: dla osób niezainteresowanych całodzienną wędrówką możemy zaproponować inne rozwiązania trekkingowe, spacery po parku. 

  Dzień 6 CHILE - PRZEJAZD SŁYNNĄ RUTA 40 DO PUERTO NATALES

  Przejazd do Puerto Natales. Przemierzymy patagońskie pustkowia jadąc odcinkiem słynnej Ruta 40 – jednej z najdłuższych dróg na świecie – liczącej ok 5 tys. km. Docieramy w okolice Parku Narodowego Torres del Paine, w którym można podziwiać największe jeziora Lago Sarmiento oraz Lago Grey, do którego wkracza czoło lodowca Grey, charakterystyczne granitowe wieże, a także rzeki i wodospady. Na nocleg zatrzymujemy się w Puerto Natales – kolorowym miasteczku, które stanowi bazę wypadową do parku. Wieczorem czas na spacery po mieście, wino i argentyńskiego steka. 

  (B)

  Dzień 7 PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Ruszymy w trasę po najbardziej malowniczych zakątkach wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO parku Torres del Paine. Szereg punktów widokowych i liczne postoje fotograficzne m.in. panorama masywu Paine Horns, spacer do liczącego ok 15 metrów wodospad Salto Grande oraz jeziora Gray. 

  (B)

   

  Fakultatywnie –  zwiedzanie kompleksu jaskiń Milodon. Miejsce, w którym odnaleziono szczątki olbrzymiego, prehistorycznego leniwca.

  Dzień 8 TREKKING - MIRADOR DE LAS TORRES I PRZEJAZD DO EL CALAFATE

  To właśnie od skalnych wież Torres del Paine wzięła się nazwa całego parku. Trzy skalne iglice majestatycznie dominują nad taflą turkusowego jeziora jeziora. Trekking do punktu widokowego na Wieże – Mirador las Torres. Przejazd do El Calafate. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po pełnym wrażeń dniu. 

  (B)

   

  Opis trekkingu: 

  Ok. 6:30 wraz z przewodnikiem górskim wyruszamy z hotelu do Parku Narodowego Torres del Paine. Wymagający początek trekkingu – pierwsze 2,5 km szlaku wiedzie ostro w górę, po bardzo zniszczonej drodze. Następnie ruszamy w stronę schroniska El Chileno. Maszerujemy dalej docierając moreny lodowca Torres. Ostatni odcinek trekkingu to 3,5 km marszu przez liczne potoki i gęsty las do kempingu Torres. Po dość krótkim, aczkolwiek stromym podejściu docieramy do Mirador las Torres.  Oszałamiający widok na Wieże. Następnie wracamy tą samą ścieżką do pojazdu i wracamy do Puerto Natales.

   

  Czas trwania: 7-8 godzin, całkowity czas wraz z przejazdem: 12 godzin

  Całkowita odległość: ok. 18 kilometrów

  Wymagania: bardzo dobra kondycja fizyczna, brak problemów z poruszaniem się, urazów. 

   

  Uwagi: dla osób niezainteresowanych całodzienną wędrówką możemy zaproponować inne rozwiązania trekkingowe, spacery po parku. 

  Dzień 9 PATAGONIA - SŁYNNY LODOWIEC PERITO MORENO

  Znajdujące się w Patagonii El Calafate położone jest na południowym brzegu jeziora Lago Argentino. Przejazd do “cielącego się”, słynnego lodowca Perito Moreno na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Perito Moreno jest najszybciej rozrastającym się lodowcem świata, ze względu na stałe zasilanie śniegiem z Andów. Spacery, punkty widokowe. Nocleg w El Calafate.

  (B)

  Fakultatywnie – rejs łódką, który pozwala podpłynąć pod samą ścianę lodowca

  Dzień 10 PUERTO IGUAZU

  Rano czas wolny. Transfer na lotnisko i lot przez Buenos Aires do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Podzielone między dwa kraje – Brazylię i Argentyną, położone na terenie Parku Narodowego Iguazu majestatyczne wodospady to wspaniała przyrodnicza atrakcja.

  (B)

  Dzień 11 ARGENTYNA - WODOSPADY IGUAZU

  Zwiedzanie wodospadów Iguazu, przejazd specjalnym ekologicznym pociągiem oraz spacery przez szereg kładek spacerowych do wielu punktów widokowych z najsłynniejszym Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). 

  (B)

  Fakultatywnie ze względu na dość “mokrą i lekko przygodową atmosferę” –  rejs małymi łódkami pod strumienie wody z wodospadów.

  Dzień 12 BRAZYLIA - WODOSPADY IGUAZU I RIO DE JANEIRO

  Żegnamy się z Argentyną i przekraczamy granicę z Brazylią. Zwiedzanie wodospadów od strony brazylijskiej. Wodospady wpisane na listę dziedzictwa UNESCO zachwycają i przypominają o potędze natury. Podziwiamy słynne kaskady usytuowane po stronie brazylijskiej. Transfer na lotnisko Foz de Iguazu i lot do Rio de Janeiro.

  (B)

  Dzień 13 RIO DE JANEIRO - WZGÓRZE CORCOVADO I PAU AZUCAR

  Wjazd kolejką na granitowe wzgórze Corcovado, na szczycie którego znajduje się pomnik Chrystusa Odkupiciela. Spacer po historycznym centrum miasta i panorama miasta z Pao Azucar, czyli Głowy Cukru. Wieczorem – możemy wypoczywać na jednej ze słynnych plaż bądź skosztować uroków nocnego życia w słynnej rozrywkowej dzielnicy Rio.

  (B)

  Fakultatywnie – wieczorem możliwość uczestniczenia w pokazie samby.

  Dzień 14 RIO DE JANEIRO - PORTO MARAVILHA, SZKOŁA SAMBY

  Przejazd do Porto Maravilha – starego portu, który został odnowiony na Igrzyska Olimpijskie w 2016 r. Spacer z widokiem na zatokę Guanabara.  Rio de Janeiro to barwne miasto słynące głównie z odbywającego się tu karnawału, do którego przygotowania trwają cały rok. Odwiedzimy jedną z tutejszych szkół samby i zobaczymy jak wyglądają. Wieczorem spacery po kolorowym mieście, w którym życie płynie w rytmie samby. 

  (B)

  Dzień 15 PLAŻA COPACABANA I POŻEGNANIE Z RIO DE JANEIRO

  Ostatni dzień w Rio de Janeiro. Czas na spacery po słynnej plaży Copacabana, filiżankę wyśmienitej kawy w jednej z lokalnych restauracji i zakupy pamiątek w sklepikach. Następnie transfer na lotnisko i późnym wieczorem wylot do kraju. 

  (B)

  Dzień 16 PRZYLOT DO KRAJU

  Lądowanie w Polsce.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Buenos Aires, Buenos Aires – El Calafate, El Calafate – Puerto Iguazú, Foz de Iguazú – Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy autokarem / minibusem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń m.in. wstępy do parków – 500 USD
  • zwyczajowych napiwków, 
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, 

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  CHCESZ Z NAMI ZOBACZYĆ AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ?

  Może Ci się również spodobać: