zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

BRAZYLIA

— NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

planowane terminy 14.10.2023 — 26.10.2023 02.01.2024 — 14.01.2024 11.03.2024 — 23.03.2024

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT DO BRAZYLII

Wylot do Brazylii przez jeden z europejskich portów przesiadkowych. Przylot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Dla chętnych wieczorny spacer i kolacja w restauracji przy plaży Copacabana serwującej brazylijskie steki. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 WZGÓRZE CORCOVADO, POMNIK CHRYSTUSA I GŁOWA CUKRU

Po śniadaniu zwiedzanie największych atrakcji Rio de Janeiro. Wjazd kolejką torową na granitowe wzgórze Corcovado, na którym znajduje się słynny monument Jezusa Odkupiciela. Po drodze wspaniałe widoki na leżącą w dole lagunę i ocean. Po południu wjazd kolejką linową na Pao Azucar czyli Głowę Cukru. Powrót do hotelu, nocleg. (B)

Dzień 3 SPACER PO CENTRUM, PORT MARAVILHA, WIECZÓR PRZY RYTMACH SAMBY

Po śniadaniu spacer po zabytkowym centrum Rio, gdzie historia miesza się z nowoczesnością. Po południu wizyta w najnowszej atrakcji miasta Porto Maravilha – zrewitalizowanym nabrzeżu, z atrakcjami kulturalnymi, muzeami i pięknym widokiem na zatokę Guanabara. Po odpoczynku w hotelu, wieczorem wyjście do lokalnej restauracji, gdzie zanurzymy się w brazylijskich rytmach. (B)

Dzień 4 MANAUS

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Manaus. Spacer po zabytkowym mieście, łączącym żywiołową naturę z nowoczesnym centrum przemysłowym i pozostałościami wspaniałej przeszłości. Następnie początek amazońskiej przygody. Półgodzinny rejs lokalną łodzią w górę rzeki Rio Negro (głównego dopływu Amazonki) do prywatnego rodzinnego rezerwatu. Zakwaterowanie w lodgy, odpoczynek. Kolacja i nocleg. (B/D)

Dzień 5 DZIEŃ W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI

Śniadanie w formie pikniku w dżungli. Manaus, niegdyś znany z eksportu kauczuku jest bramą do brazylijskiej Amazonii i bazą do odkrywania pięknego i wciąż zagadkowego lasu deszczowego. Lunch w trakcie spaceru. Powrót do lodgy, odpoczynek, kolacja, nocleg. (B/L/D)

Dzień 6 SPOTKANIE DWÓCH RZEK

Po śniadaniu wypłynięcie na spotkanie dwóch rzek. Ten niesamowity spektakl dla oczu tworzą szybko płynące czarne wody Rio Negro i wolniejsze, brązowe wody Rio Solimões. Obie rzeki przez kilka mil płyną razem, a ich wody nie mieszają się, co tworzy niezapomniany widok. Lunch na pokładzie łodzi. Powrót do lodgy na kolację i nocleg. (B/L/D)

Dzień 7 LOT DO SALVADORU

Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot do Salvadoru. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży, dla chętnych spacer po mieście, nocleg. (B)

Dzień 8 SALVADOR - DAWNA STOLICA BRAZYLII

Śniadanie w hotelu. Spacer po historycznej części Salvadoru Pelourinho, wśród odrestaurowanych budynków z epoki kolonialnego baroku, wybrukowanymi uliczkami pełnymi sklepików z koronkami, haftami, biżuterią i antykami. Możliwość spróbowania typowego napoju cravinho. Czas na lunch w lokalnej restauracji. Dalsza eksploracja dawnej stolicy Brazylii. Wizyta na Mercado Modelo, pełnego rękodzieła. Okazja do zakupu wyjątkowych pamiątek. Spróbujemy lodów ribeira i lokalnego napoju z trzciny cukrowej “caldo de cana”. Wieczorem dla chętnych kolacja w lokalnej restauracji połączona z występem folklorystycznym. (B)

Dzień 9 PRZELOT DO BUZIOS

Śniadanie i czas wolny na spacery i zakupy pamiątek. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Buzios. Transfer do hotelu. Nocleg. (B)

Dzień 10 RELAKS NA PLAŻY, NOCNE ŻYCIE BUZIOS

Od rana relaks na plaży. Po południu wycieczka otwartym autobusem “Buzios Trolley” wokół półwyspu, po dwunastu pięknych plażach. Wieczorem dla chętnych korzystanie z nocnych uroków miasta. Główny deptak, Rua das Pedras, pełen jest gwarnych barów, restauracji z pysznym jedzeniem i muzyką na żywo. Są tu także liczne galerie i markowe butiki. Nocleg w hotelu. (B)

 

Dzień 11 REJS SZKUNEREM

Po śniadaniu wycieczka po zatoce szkunerem. Postoje i kąpiele w krystalicznie czystych wodach i odpoczynek na pięknych plażach. Po południu czas wolny, a wieczorem korzystanie z nocnych atrakcji Buzios. Nocleg w hotelu. (B)

Dzień 12 WYLOT DO EUROPY

Po śniadaniu, transfer na lotnisko w Rio de Janeiro. Wylot do Europy. Przesiadka na lot do Polski. (B)

Dzień 13 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie: Warszawa – Rio de Janeiro – Warszawa
 • loty krajowe: Rio de Janeiro – Manaus – Salvador – Buzios
 • transfery lotniskowe
 • transport lądowy prywatnym minibusem
 • wyprawy łodzią
 • wyżywienie zgodnie z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja)
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i lodgach, w pokojach dwuosobowych
 • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 300 USD
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego: ok. 1050 USD
 • dodatkowych atrakcji wymienionych w programie jako opcje: ok. 225 USD
 • napojów do posiłków
 • napiwków

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
 • wymagana ochrona antymalaryczna

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać do Brazylii?

Może Ci się również spodobać: