close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  EKWADOR I WULKAN CHIMBORAZO

  — zachwycająca przyroda i trekking

  planowane terminy 08.06.2024 — 21.06.2024 20.10.2024 — 02.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie?

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO QUITO

  Zbiórka na lotnisku, lot do Ekwadoru. Lądujemy w Quito, stolicy Ekwadoru. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Quito to urzekające miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Wieczorem odpoczynek bądź spacer po mieście.

  Dzień 2 WYCIECZKA DO OTAVALO I OKOLIC

  Po śniadaniu czeka nas ekscytująca wycieczka. Przejazd w kierunku Imbabura znanej jako „Prowincja Jezior”. Przejedziemy przez doliny Calderón i Guayllabamba, gdzie zatrzymamy się na krótki postój, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej kulturze. Przejeżdżając przez Cayambe, zobaczymy ośnieżony wulkan (5790 m n.p.m.), najwyższy punkt świata, przez który przebiega linia równika. To małe miasteczko słynie również z solonych herbatników z „leaf cheese” i „manjar”. Możemy zatrzymać się tutaj, aby spróbować tego przysmaku. W drodze do Otavalo odwiedziemy farmę róż. 

  Ekwador jest trzecim co do wielkości producentem róż na świecie dzięki doskonałemu położeniu w Andach i na równiku. Większość róż w Ekwadorze jest produkowana w Cayambe, na żyznej andyjskiej glebie. Podczas wizyty w El Molino odwiedzimy plantację róż i poznamy wiele ich odmian. Następnie odwiedzimy miasto Otavalo, w którym codziennie odbywa się barwny lokalny targ. Ponadto zobaczymy spokojną wioskę Cotacachi, słynącą z wyrobu skór i poznamy lokalnych rzemieślników. Następnie przejazd nad urokliwe Jezioro Kraterowe Cuicocha.

  Najpierw zobaczymy wodospad, odwiedzimy wioskę, a następnie okolice Peguche. Następnie czeka nas rejs statkiem po jeziorze Cuicocha. Jezioro Cuicocha znajduje się w przepięknym rezerwacie ekologicznym Cotacachi Cayapas. Laguna znajduje się na wysokości 3068 m n.p.m.. Oblana ciemnoniebieskimi wodami, z dwiema małymi wyspami pośrodku robi ogromne wrażenie na zwiedzających. W pogodny dzień można podziwiać wyjątkową panoramę okolicy, w tym wulkany Imbabura i Cayambe. Późnym popołudniem powrót do Quito.

  Dzień 3 ZWIEDZANIE QUITO I ŚRODEK ŚWIATA

  Dzisiaj czeka nas całodniowa historyczna wycieczka po Quito. Odkryjemy najlepiej zachowane centrum kolonialne w całej Ameryce Południowej. Jako jedno z pierwszych miejsc światowego dziedzictwa, będzie to niezapomniane przeżycie i powrót do przeszłości. Pierwszym przystankiem na naszej liście będzie Bazylika del Voto Nacional. Ze względu na swoją wielkość i styl jest uważana za największą neogotycką świątynię w obu Amerykach i najważniejszy element architektury neogotyckiej w Ekwadorze. Wycieczkę będziemy kontynuować do Plaza Grande (zwany również Placem Niepodległości). Następnie poznamy budynki otaczające plac oraz ich historię. Znajduje się tu Pałac Prezydencki, Katedra Katolicka i Pałac Arcybiskupi. Czeka nas również wizyta w jednym z najbardziej imponujących ze wszystkich kościołów, San Francisco de Quito. W kościele znajdują się arcydzieła utalentowanych rdzennych artystów, którzy swoje dzieła tworza w opraciu o metody szkoły Quito „Escuela Quito” pochodzące z XVII i XVIII wieku. Przejdziemy się tętniącymi życiem kolonialnymi uliczkami starego miasta, aby odwiedzić takie atrakcje, takie jak Panecillo, skąd roztacza się niesamowity 360-stopniowy widok na miasto. Jedną z głównych atrakcji wycieczki po mieście jest także wizyta w kościele La Compañia, uważanym za arcydzieło stylu barokowego. Fasada jest wykonana z kamienia wulkanicznego, a wnętrze jest całe pokryte złotem.

  Obowiązkowym przystankiem podczas wizyty w Ekwadorze jest Środek Świata. To tutaj zbudowano Pomnik Równika, na cześć XVIII-wiecznej Francuskej Misji Geodezyjnej, kierowanej przez francuskich naukowców Condamine, Bouguer, Godin i ekwadorskiego geografa Pedro Vicente Maldonado, który badał krzywiznę planety i określał domniemane położenie równika. To wyjątkowe miejsce pozwala być częścią historycznego punktu orientacyjnego w miejscu, które kiedyś uważano za dokładną linię równika. Ponadto kompleks oferuje muzeum etnograficzne, planetarium, sklepy rzemieślnicze, idealne do zakupu pamiątek, kawiarnie i restauracje serwujące lokalne potrawy. Powrót na nocleg do Quito.

  Dzień 4 PARK NARODOWY COTOPAXI

  Wczesnym rankiem wyruszumy na południe słynną Aleją Wulkanów. W czasie naszej wędrówki zobaczymy piękne krajobrazy i elegancki wulkan Cotopaxi w tle, położony na wysokości 5897 m n.p.m.. Ten imponujący, pokryty śniegiem wulkan stoi dumnie pośrodku pięknego parku narodowego, który nosi jego nazwę. Po przybyciu na teren Parku Narodowego Cotopaxi dowiemy się o wyjątkowej florze i faunie tego obszaru oraz o historii wulkanu. Następnie udamy się do jeziora Limpiopungo (wysokość: 3850 metrów), aby cieszyć się wędrówką przez oszałamiający „paramo” – krajobraz, w którym można zobaczyć kolibry, dzikie konie i inne zwierzęta. Nocleg w okolicach Riobamba.

  Dzień 5 CUENCA - KOLONIALNE DZIEDZICTWO I FABRYKA KAPELUSZY PANAMA

  Dzisiaj zwiedzimy miasto Cuenca – czwarte co do wielkości miasto w Ekwadorze. Jego wspaniałe kolonialne centrum zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości przez UNESCO. Piękno centrum miasta uzupełnia życzliwość jego mieszkańców i przytulna atmosfera. Podczas tej półdniowej wycieczki po mieście zobaczymy architektoniczne atrakcje miasta, takie jak m.in. imponująca katedra. Wybierzemy się na punkt widokowy Turi, skąd roztacza się wspaniały panorama na całe miasto. Odwiedzimy także rzemieślniczą fabrykę kapeluszy Panama, pomimo tego, co sugeruje nazwa, kapelusze Panama pochodzą z Ekwadoru, z których Cuenca jest jednym z najważniejszych producentów. Te kapelusze są wykonane z Paja Toquilla, liści palmowych występujących głównie na południowym wybrzeżu Ekwadoru. W zależności od jakości i rozmiaru wyprodukowanie jednego ręcznie robionego kapelusza Panama może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Nocleg w Santa Lucia.

  Dzień 6 PARK NARDOOWY CAJAS

  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cajas, pięknego obszaru chronionego o powierzchni 28.544 ha z różnymi typami ekosystemów, zróżnicowanych od lasu mglistego po skalisty krajobraz księżycowy. Jego różnorodność i duża liczba lagun, ponad 780, sprawia, że park ten jest naprawdę wyjątkowy. Większa część Cajas znajduje się na wysokości ponad 3000 m. n.p.m., a niektóre miejsca sięgają nawet 4400 m. n.p.m. Ten najwyżej położony obszar zachwyca najbardziej: krajobrazy paramo gdzie szczyty górskie i skały lodowe przeplecione są ciemnymi jeziorami i polami, na których pasą się dzikie lamy. Po wędrówce udamy się do Guayaquil, głównego portu i największego miasta Ekwadoru. Położone na brzegach rzeki Guayas, z plażą, Guayaquil posiada atmosferę nadmorskiego miasta. Ponadto połączenie nowoczesnych i historycznych budynków tworzy wyjątkowy klimat. Nocleg w Guayaquil.

  Dzień 7 PRZELOT NA WYSPY GALAPAGOS I REZERWAT ŻÓŁWI

  Przelot na wyspy Galapagos. Lądowanie na wyspie Baltra, zaokrętowanie na statek i początek wyjątkowej przygody. Dziś czeka nas wizyta w ośrodku hodowli żółwi olbrzymich – La Galapaguera. Zwierzęta żyją tu w na pół naturalnym środowisku, które stwarza doskonałe możliwości do ich fotografowania. Misją rezerwatu jest przywrócenie populacji zagrożonych wyginięciem żółwi. W mieście na wyspie znajdują się sklepy, gdzie można kupić pamiątki i lokalne rękodzieło. Nocleg na statku.

  Dzień 8 WYSPA GENOVESA

  Rejs na wyspę Genovesa – najbardziej oddaloną wyspę archipelagu. Będziemy mieli okazję obserwować foki oraz różne gatunki ptaków tropikalnych. Na miejscu wejdziemy Schodami Księcia Filipa, wykorzystującymi naturalne warunki zatoki. Na wyspie zobaczymy różne gatunki ptaków: głuptaki: galapagoskie, niebieskonogie i czerwononogie, wielobarwne zięby. W dalszej części programu w Zatoce Darwina zobaczymy mewy widłosterne. Nocleg na statku.

  Dzień 9 WYSPA SOUTH PLAZA I SANTA FE ISLAND

  Dzisiaj w planie skalista wysepka South Plaza – jedna z najmniejszych i najbardziej kolorowych. Zobaczymy między innymi kolonie lwów morskich, iguany i wielkie połacie kaktusów. Następni rejs na kolejną z wysp Fe Island – jedną z najstarszych w archipelagu Wysp Galapagos. Uważa się, że ma co najmniej cztery miliony lat. Wyspa Santa Fe jest stosunkowo niewielka. Znajdują się tam m.in. takie drzewa jak palo santo czy lasy kaktusowe. Nocleg na statku.

  Dzień 10 WYSPA SANTA CRUZ, LOT DO EKWADORU/LOT DO POLSKI

  Rejs na wyspę Santa Cruz, gdzie znjaduje się Bachas Beach. Jest  to plaża, na której jaja znoszą ogromne żółwie morskie. Samica składa 3-4 razy po około 70 jaj, ale potem przez kolejne 3-5 lat nie rozmnaża się. Warto zwrócić uwagę także na endemiczną roślinność, czyli czerwone i czarne mangrowce oraz łobody solniskowe. To nasz ostatni dzień na Pacyfiku. Po południu transfer na lotnisko i lot do  Guayaquil. Lot powrotny do Polski bądź opcjonalnie: transfer z lotniska w Guayaquil na wypoczynek w mieście Salinas na wybrzeżu w formie All Inlsusive przez kolejne 3 dni.

  Dzień 11 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do kraju.

  OPCJONALNIE 3 DNI WYPOCZYNEK NA WYBRZEŻU W SALINAS

  DZIEŃ 11. I 12. 15 I 16.09.2023 WYPOCZYNEK NA WYBRZEŻU

  Czas na relaks, możliwość skorzystania z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca. 

   

  DZIEŃ 13. 17.09.2023 POŻEGNANIE Z EKWADOREM 

  Do południa czas wolny, spacery i zakupy ostatnich pamiątek. Później transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Polski. 

   

  DZIEŃ 14. 18.09.2023 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do kraju.

  Cena zawiera

  • bilety lotnicze w klasie ekonomicznej na trasie Polska – Ekwador – Polska,
  • bilety wewnętrzne na trasie Guayaquil – Wyspy Galapagos – Guayaquil,
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w Ekwadorze w wyżej wymienionych hotelach o standardzie 4****, w pokojach dwuosobowych, ze śniadaniami,
  • rejs i zakwaterowanie na wyspach Galapagos na łodzi Legend w dwuosobowej kabinie junior suites, pełne wyżywienie, koktajle powitalne i pożegnalne, kawa, herbata,
  • usługi i opiekę anglojęzycznego przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • przejazdy prywatnym minibusem na całej trasie w Ekwadorze,
  • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • opcji wypoczynku w Salinas 3 noce w cenie 500 USD/za osobę w formule All inclusive, z transferami lotniskowymi,
  • pozostałego wyżywienia,
  • opcjonalnych aktywności,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: