close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  INDIE POŁUDNIOWE

  — największe atrakcje

  planowane terminy 16.11.2024 — 28.11.2024 27.12.2024 — 09.01.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO INDII

  Wylot do Indii przez jeden port przesiadkowy.

  Dzień 2 PRZYLOT DO INDII. ZWIEDZANIE MADRAS I KANCHIPURAM

  Przylot po północy do Chennai, dawniej zwanego Madras. Transfer do hotelu. Nocleg. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta. Leżące na wybrzeżu Coromandel – Madras jest stolicą Tamil Nadu i ważnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym, gospodarczo-kulturowym południowych Indii. Zwiedzanie Kalakshetra -tradycyjnej szkoły muzyki i sztuki, Fort St. George, St. Mary’s Church – najstarszego kościoła anglikańskiego w kraju. Świątynie z VIII wieku – Sri Parthasarathy i Kapaleeswarar. Następnie przejazd do Kanchipuram – jednego z siedmiu świętych miast Hindusów. Zwiedzanie świątyń, w tym słynnej Sri Kanchi Kamakshi Amman, poświęconej Kamakshi, wcieleniu bogini Parvati. Dalszy przejazd do Mahabalipuram. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

  Dzień 3 MAHABALIPURAM - ŚWIĄTYNIA KRISHNA MANDAPAM WYKUTA W SKALE

  Wyjście na zwiedzanie świątyń wzniesionych przez władców z dynastii Pallava. Wizyta w świątyni Krishna Mandapam – największej i najstarszej hinduskiej świątyni wykutej w skale. Później zwiedzanie kompleksu świątyń Shore – wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Unesco oraz The Five Rathas, będącej przykładem architektury monolitycznej Indii. Powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień 4 PONDICHERRY - NAD ZATOKĄ BENGALSKĄ

  Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Przyjazd do miasta, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Pondicherry do 1954 roku była francuską osadą kolonialną. To nadmorskie miasto zachowało urok starego świata i dziś łączy w sobie kulturę i dziedzictwo indyjskie ze stylami europejskimi – francuskim, holenderskim, brytyjskim. Po południu zwiedzanie miasta – aśram Sri Aurobindo, dawna rezydencja francuskiego gubernatora – Rai Niwas i gotycka bazylika Świętego Serca Jezusa. Nocleg w hotelu w Pondicherry.

  Dzień 5 ŚWIĄTYNIA CHIDAMBARAM

  Przejazd do Thanjavur. Po drodze wizyta w słynnej, powstałej na przełomie XII i XIII wieku świątyni Chidambaram, poświęconej Thillai Nataraja – Shiva, królowi tańca. Nazwa świątyni oznacza “świadomość nieba”, a wizyta w niej prowadzi wg Saivitów do wybawienia. Po zwiedzeniu świątyni kontynuacja podróży. Przyjazd do Thanjavur. Zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 6 ŚWIĄTYNIA BRIHADEESWARAR

  Zwiedzanie liczącej ponad tysiąc lat świątyni Brihadeeswarar – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i poświęconej bogowi Shivie. Architekt i inżynier świątyni, Kunjara Mallan Raja Raja Perumthachan, jest dziś czczony jako ojciec wszystkich rzemieślników w Centralnej Kerali. Świątynię otaczają mury obronne, jej wieża liczy 30 m wysokości, a wieńcząca ją kopuła waży 80 ton. Przed świątynią stoi olbrzymi, wykuty w skale posąg świętego byka – Nandi. Cała świątynia zbudowana jest z granitu, którego najbliższe złoża są oddalone o 60 km. Po zwiedzaniu kontynuacja podróży do Tiruchirappalli. Przyjazd do hotelu, nocleg.

  Dzień 7 ZWIEDZANIE TIRUCHIRAPPALLI - TWIERDZA NA SKALE

  Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Tiruchirappalli. Wizyta na wyspie Srirangam, na której znajduje się świątynia Sri Ranganathaswamy, poświęcona Ranganatha, leżącej formie boga Wisznu. Następnie zwiedzenie Rock Fort, twierdzy na skale. Dodatkową atrakcją jest świątynia Lalitankura Pallaveswaram zbudowana na szczycie 84 metrowej skały. Następnie podróż do Madurai. Wieczorna wycieczka do kompleksu świątyń Meenakshi-Sundareswara, poświęconych bogu Śiwie i jego małżonce, Parwati. Świątynia stanowi serce 2500-letniego miasta Madurai, jest ważnym symbolem dla Hindusów i “miejscem mocy”. Zakwaterowanie w hotelu w Madurai.

  Dzień 8 REJS ŁODZIĄ PO ROZLEWISKACH

  Rano wyjazd do Alleppey. Przyjazd na nadbrzeże i zaokrętowanie na tradycyjny kettuvallam – ogromną wolno płynącą barkę, dawniej wykorzystywaną do przewozu papieru i przypraw, a dziś do wycieczek rekreacyjnych. Płynąc rozlewiskami będziemy mogli z bliska oglądać wiejskie życie. Lunch, kolacja i nocleg na pokładzie łodzi.

  Dzień 9 KOVALAM - ODPOCZYNEK NAD OCEANEM

  Po śniadaniu zejście na ląd i wyjazd do Kovalam. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu w nadmorskim kurorcie. Wieczorne spacery nad brzegiem oceanu i możliwość skosztowania świeżych owoców morza w jednej z nadmorskich restauracji. Nocleg w Kovalam.

  Dzień 10 KANYAKUMARI - NAJWIĘKSZY DREWNIANY PAŁAC ŚWIATA

  Dziś wyruszamy do Kanyakumari. Po drodze wizyta w Padmanabhapuram Palace, największym drewnianym pałacu na świecie oraz w świątyni Sucheendram. Następnie dalszy przejazd do Kanyakumari, najbardziej na południe wysuniętego wierzchołka Półwyspu Indyjskiego i miejsca styku Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego. Wizyta w Vivekananda Rock Memorial i świątyni Kanyakumari. Po zachodzie słońca powrót do Kovalam.

  Dzień 11 TRIVANDRUM - STOLICA KERALI

  Po śniadaniu, do południa czas wolny na wypoczynek na plaży. Wczesnym popołudniem wyjazd na zwiedzanie Trivandrum – stolicy regionu Kerala. Miasto to idealnie łączy piękne krajobrazy, ciekawą historię i kulturę. Wizyta w słynnym Napier Museum, pełnym różnych stylów architektonicznych. Budynek ma naturalny system klimatyzacji i zawiera bogate zbiory dziedzictwa kulturowego Kerali. Następnie wizyta w Sri Chitra Art Gallery, gdzie zgromadzone są zbiory indyjskich artystów. W galerii można także podziwiać dzieła z Chin, Japonii, Tybetu czy Bali. Na koniec wizyta w świątyni Padmanabha Swamy – jednej ze 108 świątyń boga Wisznu. Powrót do hotelu w Kovalam. Odpoczynek przed podróżą do Polski.

  Dzień 12 WYLOT Z INDII

  Po północy przejazd na lotnisko w Trivandrum i wylot z Indii.

  Dzień 13 TRANZYT W DOHA I WYLOT DO POLSKI

  Przylot do Doha. Przerwa tranzytowa. Fakultatywnie krótkie zwiedzanie miasta. Po południu bezpośredni lot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Madras, Trivandrum – Warszawa
  • transfery lotniskowe
  • zakwaterowanie w hotelach  4*, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem
  • transport lądowy klimatyzowanym prywatnym minibusem
  • rejs barką turystyczną (lunch, kolacja i nocleg na pokładzie) 
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • wizy, wyrabiana on-line przed wylotem: 80 USD
  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 300 EUR
  • dopłaty do pokoju 1 osobowego
  • napojów do posiłków
  • napiwków
  • fakultatywnego zwiedzania Doha w 13. dniu wyprawy
  • dopłaty za okres świąteczno-noworoczny: 250 EUR

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami lecieć do Indii?

  Może Ci się również spodobać: