close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KOREA PÓŁNOCNA I PEKIN

  — za kurtyną reżimu

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO PEKINU

  Wylot z Polski do Pekinu przez jeden z portów tranzytowych.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE PEKINU

  Przylot do Pekinu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie miasta – Świątynia Nieba, Plac Tiananmen, Zakazane Miasto. Przejażdżka rikszami po wąskich uliczkach Hutongu. Lunch na mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Pekinie. (L/D)

  Dzień 3 WYLOT DO KOREI PÓŁNOCNEJ, SPACER PO PYONGYANG

  Po niespiesznym śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Pyongyang. Przylot do stolicy Korei Północnej w godzinach popołudniowych. Spotkanie na lotnisku z naszym lokalnym przewodnikiem i wyjazd na krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd na Plac Kim Il Sung, na którym odbywają się polityczne spotkania i parady. Złożymy honorową wiązankę kwiatów pod pomnikiem Kim Il Sunga i Kim Jong Ila. Zobaczymy pomnik Chollima, legendarnego konia symbolizującego nieposkromionego ducha innowacyjności i postępu wśród Koreańczyków. Przejazd obok Łuku Triumfalnego zbudowanego dla upamiętnienia koreańskiego oporu przeciw Japonii w latach 1925-1945. Na koniec dnia przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Pyongyang. (B/L/D)

  Dzień 4 ZWIEDZANIE PYONGYANG, KOLACJA Z TAŃCAMI

  Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie Pyongyangu. Wizyta w Muzeum Wojny oraz zwiedzenie USS Pueblo – amerykańskiego szpiegowskiego statku wojskowego przechwyconego przez armię Korei Północnej w latach 70-tych. Wyjazd poza miasto na jedną z farm, by móc podpatrzeć rolników w ich codziennej pracy, zajrzymy do lokalnego  przedszkola oraz do domu farmerów. Spacer po wzgórzach Moran, nazywanych ogrodami stolicy. Powrót do Pyongyang, gdzie udamy się do największego centrum handlowego. Możliwość zrobienia drobnych zakupów. Zobaczymy Wieżę Idei Dżucze i Pomnik Powstania Partii. Wieczorem kolacja z pokazem tradycyjnych tańców północnokoreańskich. (B/L/D)

  Dzień 5 MOUNT MYOHYANG, INTERNATIONAL FRIENDSHIP EXHIBITION HALL, ŚWIĄTYNIA POHYON, WYSTĘP DZIECI W PAŁACU MŁODZIEŻY

  Po śniadaniu wyruszymy w kierunku góry Myohyang, jednego z ładniejszych miejsc na półwyspie koreańskim. W tym regionie wakacje spędza wielu liderów partii. Wizyta w International Friendship Exhibition Hall – olbrzymim kompleksie, w którym przechowywane są dary ofiarowane przez liderów z całego świata Kim Il Sungowi i Kim Jong Ilowi. Spróbujemy znaleźć prezenty także z Polski. Następnie przejazd do pochodzącej z XI wieku Świątyni Pohyon. Jest ona jedną z kilku wciąż istniejących świątyń buddyjskich w Korei Pn. Okolica jest tu bardzo spokojna i urzeka widokami. Po zwiedzeniu świątyni i lunchu powrócimy do Pyongyangu. W stolicy zwiedzimy gmach miejskiej biblioteki oraz zobaczymy pomnik przyjaźni chińsko-koreańskiej. Następnie odwiedzimy Pałac Młodzieży, gdzie dzieci ugoszczą nas specjalnym występem. (B/L/D)

  Dzień 6 STREFA ZDEMILITARYZOWANA, KAESONG, PRZEJAŻDŻKA METREM

  Po śniadaniu wyjazd do Panmunjom – wioski leżącej na granicy obu Korei. Odwiedzimy Halę Zawieszenia Broni, w której w 1953 r. podpisano rozejm kończący wojnę koreańską. Zobaczymy pomnik ostatniego podpisu Kim Il Sunga (złożony przez przywódcę dzień przed jego śmiercią). Uważa się, że podpis pochodzi z dokumentu dotyczącego zjednoczenia narodowego. Następnie przejazd do strefy zdemilitaryzowanej, gdzie żołnierz będący naszym przewodnikiem zapozna nas z historią tego miejsca. Przerwa na tradycyjny lunch, a następnie przejazd do Kaesong i wizyta w Muzeum Historii Koryo, gdzie dowiemy się więcej o tej dynastii. Będziemy mieć tu także okazję zakupić propagandowe plakaty czy kartki pocztowe. Powrót do Pyongyangu. Wizyta w domu rodzinnym Kim Il Sung. Na koniec, w towarzystwie mieszkańców stolicy, udamy się na przejażdżkę metrem. Kolacja i ostatni nocleg w stolicy Korei Północnej. (B/L/D)

  Dzień 7 POWRÓT DO PEKINU, CIĄG DALSZY ZWIEDZANIA MIASTA

  Wcześnie rano, po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Pekinu. Wyjazd na zwiedzanie Wielkiego Muru. Spacer po wielo kilometrowej budowli. Powrót do miasta, po drodze postój w Parku Olimpijskim. Lunch. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 8 POWRÓT DO POLSKI

  Od rana czas wolny na spacery i zakup ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski przez jeden z portów przesiadkowych. (B/L)

  OPCJA 1 KOREA POŁUDNIOWA

  DZIEŃ 8. SEUL – PARK NAMSAN, WIOSKA BUKCHON HANOK, MUZEUM DONGLIM KNOT

  Od rana czas wolny na spacery i zakup ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko. Przelot do Seulu. Zwiedzanie parku Namsan, tradycyjnego targu Dongdaemun i wioski folklorystycznej Bukchon Hanok, muzeum Donglim Knot Museum, warsztaty rękodzieła Han Sangsoo. Przejazd do hotelu na nocleg.

   

  DZIEŃ 9. STREFA ZDEMILITARYZOWANA DMZ

  Wycieczka do Strefy Zdemilitaryzowanej DMZ. Oglądanie pawilonu Imjingak, Mostu Pokoju, 3 Tunelu, wystawy historycznej, obserwatorium Dorasan i stacji kolejowej Dorasan. Powrót na nocleg do Seulu.

   

  DZIEŃ 10. SEUL – NIEBIESKI DOM, ŚWIĄTYNIA JOGYESA I PAŁAC GYEONGBOK

  Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Seulu: przejazd obok Błękitnego Domu (siedziby prezydenta), wejście do świątyni Jogyesa i pałacu Gyeongbok, wizyta w Muzeum Folklorystycznym, na alei antyków Insadong (przerwa na lunch), spacer po targu Namdaemun, wreszcie oglądanie panoramy miasta z wieży N Seoul Tower. Wieczorny przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

   

  DZIEŃ 11. PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  OPCJA 2 WYPOCZYNEK NA WYSPIE JEJU

  DZIEŃ 10. WYSPA JEJU

  Po zwiedzaniu Seulu przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Jeju. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

   

  DZIEŃ 11. WYSPA JEJU

  Czas wolny na wyspie Jeju lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą) objazd i zwiedzanie wyspy: skały Yongduam Rock, Ghost Road, wodospad Cheonjeyeon. Przerwa na lunch, a następnie ogród botaniczny Bunjae Artpia. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  DZIEŃ 12. WYSPA JEJU

  Czas wolny na wyspie Jeju lub fakultatywnie kontynuowanie zwiedzania wyspy Jeju: góra Seongsan, Sunrise Peak, wioska folklorystyczna Seongeup Folk Village, krater Sangumburi, Muzeum Historii Naturalnej i Folkloru. Przerwa na lunch. Wizyta u poławiaczek pereł Haenyeo. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  DZIEŃ 13. WYSPA JEJU, WYLOT DO POLSKI

  Niespieszny poranek, a następnie wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot przez międzynarodowe porty lotnicze do Polski. Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa
  • przelot na trasie Pekin – Pyongyang – Pekin
  • zakwaterowanie w hotelu 3* w Pyongyangu, hotel 4* w Pekinie, pokoje dwuosobowe
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
  • transport vanem/ mini busem
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych w Pekinie i Korei Północnej
  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji wymienionych w programie
  • wizę do Chin i do Korei Północnej
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjneg

  Cena nie zawiera

  • napojów
  • napiwków lub drobnych podarunków dla lokalnych przewodników
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • Podczas majowej i październikowej wyprawy będziemy mogli obserwować, a także i dołączyć do tysięcy mieszkańców Pyongyangu tańczących na placach. W ten sposób lokalna ludność obchodzi ważne święta. 1 maja – Święto Pracy, 10.10 – dzień utworzenia Partii Pracy w DPRK. Kolejność dni zwiedzania w Korei Północnej może ulec zmianie.
  • OPCJA 1 Korea Południowa – 590 USD/os z zakwaterowaniem w hotelu 3*** + bilet lotniczy
  • OPCJA 2 wypoczynek na wyspie Jeju – cena na zapytanie, prosimy o kontakt z biurem

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: