close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KANADA

  — wschód i zachód

  planowane terminy 14.06.2024 — 27.06.2024 08.09.2024 — 21.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT DO KANADY

  Zbiórka na lotnisku i wylot z Warszawy. Przylot do Toronto. W miarę czasu i możliwości wieczorny spacer dla wytrwałych.

  Dzień 2 TORONTO - CN TOWER, ZWIEDZANIE NOWOCZESNEGO CENTRUM I WODOSPAD NIAGARA

  Zwiedzanie Toronto. Na początek dnia, wjazd na CN Tower, drugą najwyższą budowlę na świecie. Panorama metropolii i jeziora Ontario z ponad trzystu metrowej wysokości pozostawia niezatarte wrażenia. Zobaczymy jak wygląda nowoczesne centrum największej kanadyjskiej aglomeracji i złożymy wizytę na urokliwej promenadzie Ontario Queens Quay. Następny punkt programu to wodospad Niagara – widziany zarówno z dystansu jak i pokładu statku wycieczkowego, który zabierze nas niemal pod same strumienie spadającej z łoskotem wody. Powrót do Toronto na nocleg. 

  (B)

  Dzień 3 REJS STATKIEM PO RZECE ŚW. WAWRZYŃCA, BAJECZNA PRZYRODA PARKU NARODOWEGO TYSIĄCA WYSP I MONTREAL.

  Przejazd do Montrealu. Po drodze postój w Ivy Lea. Rejs statkiem po imponującej Rzece Św. Wawrzyńca i podziwianie bajecznej przyrody Parku Narodowego Tysiąca Wysp. Kontynuacja podróży i nocleg w okolicach Montrealu. 

  (B)

  Dzień 4 TAJEMNICE MONTREALU, ZWIEDZANIE STAREJ CZĘŚĆ MIASTA, PUNKT WIDOKOWY KRÓLEWSKIEJ GÓRY I PRZEJAZD DO OTTAWY.

  Odkrywanie tajemnic Montrealu, dumnego miasta, które jako ostatni poddało się Brytyjczykom w 1760 roku. Zwiedzimy tu między innymi monumentalne Oratorium Św. Józefa, będące najwyższym kościołem Kanady, przespacerujemy się na najdogodniejszy punkt widokowy Królewskiej Góry – Belvedere Camilliene-Houde i zobaczymy najstarszą część miasta ze wspaniałym dziewiętnastowiecznym ratuszem na czele. Przejazd na nocleg w okolice Ottawy.

  (B)

  Dzień 5 SPACER PO STOLICY KRAJU, ZWIEDZANIE NAJSTARSZEJ POLSKIEJ OSADY I PARK PROWINCJONALNY ALGONQUIN.

  Poranny spacer po stolicy kraju. Wizyta w zjawiskowym budynku parlamentu kanadyjskiego, wybudowanym w stylu neogotyckim w połowie XIX wieku. Kompleks ten może poszczycić się ocalałą z pożaru imponującą biblioteką, która liczy ponad 600 tysięcy ksiąg i woluminów! Następnie ruszymy przez malownicze tereny hrabstwa Renfrew, w którym odwiedzimy najstarszą osadę polską w Kanadzie – Wilno. Założycielem tej mieściny byli mieszkańcy Kaszub, emigrujący do Nowego Świata w połowie XIX stulecia. Kolejnym punktem programu jest Park Prowincjonalny Algonquin, obfitujący w gęste lasy, liczne jeziora i całą masę zwierząt, takich jak bobry czy łosie, które przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć. Nocleg w okolicach Toronto. 

  (B)

  Dzień 6 PRZELOT DO CALGARY I ZWIEDZANIE NAJWIĘKSZEGO MIASTA PROWINCJI ALBERTA. BANOFF - SŁYNNY KURORT NA TERENIE PARKU NARODOWEGO, ŹRÓDŁA TERMALNE I MAJESTATYCZNE GÓRY SKALISTE.

  Przelot do Calgary. Zwiedzanie największego miasta prowincji Alberta, znanego między innymi ze słynnej odmiany rodeo – Stampede. Obecne Calgary jest miastem na wskroś nowoczesnym i bardzo zielonym, co nadaje mu charakterystyczny i niepowtarzalny klimat. Przejazd do Banff – najbardziej znanego kurortu turystycznego kraju, położonego na terenie Parku Narodowego, w pobliżu źródeł termalnych i otoczonego przez majestatyczne Góry Skaliste. Nocleg w okolicach Canmore. 

  (B)

  Dzień 7 PRZEJAZD ICEFIELD PARKWAY DO JASPER. NIEKOŃCZĄCE SIĘ LASY I KRYSTALICZNIE CZYSTE JEZIORA I WODOSPADY ATHABASCA.

  Przejazd do Jasper niesamowitą trasą Icefield Parkway, która pozwoli nam zatopić się w krajobrazach północy. Niekończące się lasy, poprzetykane krystalicznie czystymi jeziorami (m.in. Jezioro Peyto) i otaczające wszystko białym murem ośnieżone szczyty zapierają dech w piersiach. Oprócz tego podziwiać będziemy mogli hipnotyzujące swym pięknem wodospady Athabasca. Dla chętnych zaś, możliwe jest zorganizowanie wjazdu na lodowiec Athabasca specjalnie do tego przeznaczonymi pojazdami. Nocleg w okolicach Jasper. 

  (B)

  Dzień 8 JEZIORO MALIGNE, KANION MALIGNE I PANORAMA GÓR SKALISTYCH.

  Dzień pełen wrażeń rozpoczniemy wizytą nad jeziorem Maligne, cudownym skrawku błękitnej wody i oazie spokoju. Dla chętnych rejs łodziami, zapewniający wspaniałe widoki i możliwość zrobienia doskonałych zdjęć. Dalsza droga nad kanion Maligne i obserwacja dzikiej przyrody, która w postaci zwierząt wkracza nierzadko na trasę naszego przejazdu. W drodze na nocleg zobaczymy także przepiękną panoramę Gór Skalistych z jej największym, po kanadyjskiej stronie, szczytem – Mt Robson sięgającym niemal czterech tysięcy m.n.p.m.! Nocleg na trasie w okolicach Kamloops. 

  (B)

  Dzień 9 PODZIWIANIE CUDÓW OKOLICZNEJ NATURY, SŁODKIE WINO LODOWE, ZWIEDZANIE WHISTLER I PRZEJAZD DO VANCOUVER.

  Przejazd widowiskowa trasą w kierunku Vancouver. Po drodze sporo czasu poświęcimy na podziwianie cudów tutejszej natury. Okolice te słyną także z wyrobu tzw. Icewine czyli

  słodkiego wina lodowego, produkowanego z zamarzniętych na krzewach winogron – specjalności Kanady. Na trasie zatrzymamy się m. in. w Whistler, w którym odbywała się większość konkurencji zimowej olimpiady z 2010 roku. Urocza mieścina przyciąga ekskluzywnymi sklepami i przytulnymi restauracyjkami. Dalszy przejazd na nocleg w okolicach Vancouver. 

  (B)

  Dzień 10 VANCOUVER - STANLEY PARK, LIONS GATE BRIDGE, INDIAŃSKIE TOTEMY I PRZEJAZD W KIERUNKU PARKU REVELSTOKE.

  Zwiedzanie Vancouver. Jedno z najbardziej przyjaznych miast Ameryki Północnej. Liczne parki i zorganizowanie przestrzeni publicznej sprawia, że żyje się tu jak wyjątkowo wygodnie i spokojnie. Odwiedzimy, przede wszystkim, Stanley Park gdzie przy aromatycznej kawie podziwiać będzie można jedne z symboli miasta Lions Gate Bridge czy też, świadczące o bogatej kulturze tutejszych ziem – totemy indiańskie. Rzucimy też okiem na Canada Place, które skupia w sobie prężne życie kulturalne miasta. Przejazd w kierunku Parku Revelstoke. Nocleg na trasie. 

  (B)

  Dzień 11 PARK NARODOWY REVELSTOKE - STROME ZBOCZA GÓR I LAZUROWE JEZIORA.

  Wizyta w Parku Narodowym Revelstoke. Już na początku XX stulecia, oszałamiające krajobrazy i urok ubarwionych milionami kwiatów łąk sprawiły, że tereny te bardzo szybko objęte zostały ochroną. Wynurzające się z zieleni lasów strome zbocza gór, przykryte lodowcami i liczne lazurowe jeziorka pozwolą ujrzeć nam pierwotne piękno tej ziemi.Tego dnia będzie wystarczająco czasu na liczne spacery i zachwyt nad otaczającą nas przyrodą, a każdy fotograf będzie w pełni usatysfakcjonowany. Przejazd na nocleg w okolicy Golden. 

  (B)

  Dzień 12 WODOSPAD TAKKAKAW, JEZIORO LAKE LOUISE I MORAINE.

  Przejazd nad wodospad Takkakaw. Drugi co do wielkości w zachodniej Kanadzie. Ta ponad trzystu-metrowa kurtyna wody już przez Indian nazywana była „Wspaniałą” skąd też wywodzi się jej obecna nazwa. Kolejne atrakcje to przede wszystkim widok niesamowitej trasy kolei transkanadyjskiej, której rozwiązania techniczne wprawią w podziw każdego inżyniera. Sławne jezioro Lake Louise stanowić będzie świetne dopełnienie zapierających w tym dniu widoków, a na zakończenie czekać nas będzie jeszcze słynne jezioro Moraine, którego niezaprzeczalne piękno utrwalone zostało nawet na banknotach dwudziestodolarowych. Bogaci w niepowtarzalne wrażenia zjeżdżamy na nocleg do Calgary. 

  (B)

  Dzień 13 POŻEGNANIE Z KANADĄ - PORANNE SPACERY I ZAKUP PAMIĄTEK. WYLOT DO POLSKI.

  Ostatnie chwile w Calgary. Pożegnanie z Kanadą. Czas na zakup pamiątek i toast za udaną wyprawę. Wylot do Polski. 

  (B)

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI.

  Przylot do Polski. Pożegnanie z grupą na warszawskim lotnisku.

  Cena zawiera

  • lot główny na trasie Warszawa – Toronto, Calgary – Warszawa, 
  • lot wewnętrzny Toronto – Calgary, 
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych, 
  • śniadania na części trasy, pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • przejazdy minibusem, paliwo, opłaty drogowe i parkingowe, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 400 USD,
  • wyżywienia,
  • opłaty za ESTA (elektroniczne potwierdzenie podróży do Kanady) i kosztów jej uzyskania,
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: