close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  LITWA, ŁOTWA, ESTONIA 7 DNI

  — Wycieczka objazdowa po stolicach państw bałtyckich

  planowane terminy 29.06.2024 — 05.07.2024 27.07.2024 — 02.08.2024 27.04.2025 — 03.05.2025

  Terminy dla grup na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZEJAZD NA LITWĘ, WILNO

  Przejazd na Litwę. Wczesnym popołudniem docieramy do Wilna. Zwiedzanie najpiękniej położonego zamku Litwy, krótki spacer po miasteczku. m.in. kościół Witolda, Kienesa Karaimska. Przejazd do hotelu w Wilnie i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu i nocleg. (D)

  Dzień 2 WILNO, KOWNO I PRZEJAZD DO KŁAJPEDY

  Zwiedzanie Wilna. Zobaczymy m.in. Ostrą Bramę, gotycki kościół Bernardynów, cmentarz na Rossie i Ponary, muzeum Adama Mickiewicza, budynki Uniwersytetu, Katedrę Wileńską oraz jedyną w swoim rodzaju artystyczną Republikę Zarzecza. Następnie przejazd do Kowna – drugiego co do wielkości miasta na Litwie, które ma do zaoferowania piękne zabytki i bogatą historię, którą poznamy spacerując po uliczkach miasta. Zobaczymy tam m.in.: pozostałości zamku krzyżackiego, ratusz zwany “łabędzią szyją” i jedne z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej w kraju. Dalej nasza trasa wiedzie do miejscowości Rumszyszki, gdzie zobaczymy największy skansen budownictwa ludowego na Litwie. Następnie przejazd do Kłajpedy i nocleg w hotelu. (B/D)

  Dzień 3 KŁAJPEDA I PRZEJAZD DO RYGI

  Wykwaterowanie z hotelu. Dzień zaczniemy od zwiedzania Kłajpedy, która jest najstarszym miastem litewskim. Kłajpeda położona jest nad Zalewem Kurońskim i ze względu na swoje położenie, pełni funkcję jedynego na Litwie portu handlowego. Miasto jest malowniczo położone, zachwyca ciekawymi budynkami oraz klimatycznymi uliczkami. Podczas naszego pobytu na liście atrakcji nie może zabraknąć Starego Miasta, Placu Teatralnego, portu, a także Mierzei Kurońskiej. Następnie przejazd w okolice Rygi i zakwaterowanie w hotelu. (B/D)

  Dzień 4 RYGA I PRZEJAZD DO TALLINA

  Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zjawiskowej stolicy Łotwy, głównym ośrodkiem naukowym i kulturalnym całego regionu nadbałtyckiego. Spacer po bajecznej starówce. Zobaczymy m.in.: rynek, ze słynnym secesyjnym Domem Kotów, Katedrę, zamek, będący dawną siedzibą Zakonu Kawalerów Mieczowych czy budynek Sejmu. Obiad. Czas wolny na spacery po znanych na całą Europę secesyjnych ryskich ulicach. Popołudniowy przejazd do Estonii. Kolacja i nocleg w okolicy Tallina. (B/D)

  Dzień 5 TALLIN I PRZEJAZD W OKOLICĘ RYGI

  Spacer po niepowtarzalnej starówce estońskiej stolicy i jednego z najbardziej klimatycznych miejsc regiony nadbałtyckiego, Miasta Kultury Europejskiej i jednego z “najinteligentniejszych” miast świata!  Zobaczymy tam m.in.: doskonale zachowane Stare Mury Miejskie, wspaniały średniowieczny ratusz, czy kościół św. Olafa. Lunch. Czas wolny na zakupy. Popołudniowy wyjazd do hotelu w okolice Rygi na kolację i nocleg. (B/D)

  Dzień 6 ZWIEDZANIE GÓRY KRZYŻY, KIEJDANY, KOLACJA KARAIMSKA W TROKACH

  Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przejazd w okolice Szawli, gdzie znajduje się słynna Góra Krzyży, jedno z najbardziej mistycznych miejsc na mapie religijnej Europy. Przyozdobiony dziesiątkami tysięcy krzyży kopiec, robi niesamowite wrażenie na odwiedzających. Następnie przejazd do Kiejdan – jednego z najstarszych miast litewskich, w którym zwiedzimy głównie obiekty położone w starej części miasta takie jak: ratusz, dom burmistrza, siedemnastowieczne domy rektorskie, domy rzemieślników szkockich oraz stare kamienice. Następnie przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie miasta i spektakularnego zamku. Wieczorem kolacja karaimska, która wciąż pozostaje unikalna, a niektórych jej potraw nie da się spotkać w żadnej innej kulturze. (B/D)

  Dzień 7 WILCZY SZANIEC I POWRÓT DO WARSZAWY

  Pożegnanie z Litwą i przejazd do kraju. Po drodze czeka na nas jeszcze jedna, niesamowita atrakcją jaką jest Wilczy Szaniec, który znajduje się w miejscowości Gierłoż. Wilczy Szaniec stanowił kwaterę wojenną dla Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej, a sama nazwa pochodzi od jego pseudonimu. Tajemnicze miejsce, ukryte w lesie, kryje w sobie wiele ciekawych historii, których będziemy mogli posłuchać. (B)

  Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja),
  • przejazd autokarem z dwoma kierowcami, 
  • paliwo, opłaty drogowe i parkingowe,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • przewodników miejscowych w stolicach nadbałtyckich
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych programie, 
  • ubezpieczenie KL 10000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,  
  • wydatków osobistych

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: