close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  MALTA I SYCYLIA

  — niezwykłe wyspy

  planowane terminy
  01.06.2024 — 09.06.2024 06.07.2024 — 14.07.2024
  10.08.2024 — 18.08.2024 27.04.2025 — 05.05.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZYLOT NA WYSPĘ - MALTA BY NIGHT

  Wylot z Polski w zależności od rozkładu lotów. Lądowanie na Malcie, skąd transfer i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czeka nas wycieczka pod hasłem Malta by Night. Udamy się w kierunku słynnych zabytków Malty, która wieczorową porą wygląda bardzo klimatycznie. Przejażdżka odbędzie się wzdłuż wybrzeża St. Julian’s, Sliema, Ta’ Xbiex, Msida Yacht Marina, Valletta, Grand Harbour aż do Mdiny. Wizyta w najbardziej malowniczych nocnych miejscach na Malcie. Będziemy mieć możliwość zatrzymania się na kolację w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych maltańskich restauracji. Następnie powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień 2 PORTY VALLETTY

  Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Pierwszym przystankiem będzie stolica Malty – Valletta. Budowę miasta rozpoczęto w 1566 r., a zakończono w zaledwie 15 lat, z imponującymi bastionami i konkatedrą. Co ciekawe, dokonano tego przed pojawieniem się narzędzi mechanicznych. Po południu przejazd do Sliemy, gdzie wsiądziemy na pokład statku i zobaczymy dwa główne porty po obu stronach Valletty – Marsamxett Harbor i Wielki Port. Będziemy mogli podziwiać wszystkie interesujące miejsca, w tym historyczne forty i blanki, które można podziwiać tylko od strony morza. Transfer do hotelu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

  Dzień 3 WYSPA GOZO

  Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Popłyniemy promem na siostrzaną wyspę Malty – Gozo. Po drodze zobaczymy małą wyspę Comino, która posiada wiele błękitnych lagun i stanowiła tło dla wielu filmów (np. Troja, Hrabia Monte Christo). Na wyspie Gozo udamy się do Dwejra, która niegdyś słynęła z Azure Window, skąd dalej udamy się do Starego Miasta. Przejdziemy wąskimi i spokojnymi uliczkami niedawno odrestaurowanych, ale starożytnych ufortyfikowań Cytadeli. Obszar ten był zamieszkany od epoki brązu, a od wieków Cytadela służyła jako sanktuarium przed atakiem berberyjskich korsarzy i Saracenów. Miasteczko jest imponujące, posiada wspaniałą panoramę oraz imponującą architekturę wojskową. Następnie przejedziemy się krętymi uliczkami miasta Rabat. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

  Dzień 4 OGRODY SAN ANTON, BLUE GROTTO I WIOSKA RYBACKA MARSAXLOKK

  Dzisiaj odwiedzimy Ogrody San Anton – jedne z najpiękniejszych ogrodów na Malcie z szeroką gamą pięknych kwiatów i roślin. Ogród został otwarty do użyteczności publicznej w roku 1882 roku. Został zbudowany przez Wielkiego Mistrza Antoine de Paule jako uzupełnienie jego letniej rezydencji, Pałacu San Anton, który dziś jest rezydencją prezydenta Malty. Następnie skierujemy się na południe i zatrzymamy się w Qrendi, aby zobaczyć Błękitną Grotę z góry. Przystanek w małym Porcie Wied iz-Zurrieq. Na miejscu istnieje możliwość przejażdżki łodzią do jaskini Blue Grotto (przy sprzyjającej pogodzie) oraz do największej wioski rybackiej na Malcie położonej w Marsaxlokk ze swoimi „luzzu” (łodziami rybackimi) zdobiącymi zatokę. Ta mała wioska jest popularna ze względu na codzienny targ na świeżym powietrzu, oferujący wybór najlepszych restauracji rybnych na wyspie. Wioska stanowi idealne miejsce na spokojne spacery oraz posiada odosobnione i czyste kąpieliska. Nocleg w hotelu.

  Dzień 5 KLIFY DINGLI, RABAT, MDINA I PODRÓŻ NA SYCYLIĘ

  Wykwaterowanie z hotelu i poranny przejazd do Mosta Rotunda (Kościół i Bazylika), słynie z trzeciej co do wielkości kopuły. Na miejscu poznamy historię zabytków i będziemy kontynuowac nasza podróż do klifów Dingli na zachodnim wybrzeżu Malty. Widoki zapierają dech w piersiach, dominują małe tarasowe pola, otwarte morze i mała wyspa Filfla. Z Dingli udamy się do Rabatu, a następnie Mdiny. W Rabacie odwiedzimy jaskinię, w której podobno, okolica znana jest również z Katakumb. Przejazd do Mdiny. Mdina to ufortyfikowane średniowieczne miasto otoczone bastionami, położone na dużym wzniesieniu w centrum Malty. Miasto było dawną stolicą Malt i do dziś zachowało swoją magię. Mdina jest określana jako „Ciche Miasto”, ponieważ zapewnia relaksującą atmosferę dla turystów spacerujących wąskimi uliczkami i zaułkami. Po wycieczce przesiądziemy się na prom w porcie Valletta i popłyniemy na Sycylię. Przyjazd katamaranem do Pozzallo. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Ragusa.

  Dzień 6 RAGUSA, MODICA I SCICLI

  Po śniadaniu rozpoczynamy odkrywanie miasta Ragusa. Odwiedzimy takie miejsca m.in. jak Duomo i plac Vigata, gdzie zobaczymy piękną Katedrę S. Giorgio. Podróż będzie nas wiodła do Circolo di Conversazione, przez Piazza Pola aż do kościoła San Giuseppe. Następnie przejazd do Modicy, barokowego miasta Val di Noto. Modica znajduje się w południowo-wschodniej części Sycylii i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazywana jest “miastem stu kościołów”. Katedra San Giorgio jest najbardziej imponującym i majestatycznym kościołem w mieście, często określanym jako symbol sycylijskiego baroku. Oprócz sakralnych budowli na uwagę zasługuje także pałac szlachecki w Modicy, który jest jednym z najciekawszych i jednocześnie najpiękniejszych pałaców w tym rejonie wyspy oraz przykładem stylu neorenesansowego. Po zwiedzaniu czeka nas pokaz i degustacja czekolady Modica. Następnie wizyta w Scicli. W zależności od dostępnego czasu przewodnik oprowadzi nas po najważniejszych miejscach w miasteczku. Powrót na nocleg w mieście Ragusa.

  Dzień 7 NOTO I SYRAKUZY

  Po śniadaniu wyjazd do Noto, stolicy sycylijskiego baroku. Centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzdłuż jego głównej osi będzie można podziwiać pałace, klasztory i kościoły, które charakteryzują historyczne centrum. Kolejnym punktem programu są Syrakuzy, których zwiedzanie zaczniemy od obszaru archeologicznego Neapolis, ze słynnym teatrem greckim, rzymskim amfiteatrem, Uchem Dionizosa itp.. W kolejnej części zwiedzania czeka nas starożytna wyspa Ortigia, na której możemy podziwiać zamek Maniace z zewnątrz, fontannę Aretusa (na morzu), katedrę i świątynię Apolla oraz lokalny targ uliczny. Reszta dnia poświęcona będzie na dalsze zwiedzanie zabytków. Po wizycie w Syrakuzach, przejazd do Katanii i zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 8 WULKAN ETNA I TAORMINA

  Po śniadaniu, wyjazd na wycieczkę na wulkan Etna – wjazd kolejką na przystanek panoramiczny Cratere Silvestre, skąd rozciąga się wspaniały widok na morze i okolicę. Na miejscu możliwość zakupu pamiątek z kamienia lavic. Następnie przejazd do miejscowości Taormina – znanej jako jeden z klejnotów Sycylii. Znajduje się godzinę jazdy od Katanii, wznosi się na klifie na wysokości 200 metrów i oferuje niesamowite krajobrazy. Na miejscu zobaczymy grecki teatr rzymski i katedrę. Miasto charakteryzuje się malutkimi uliczkami bogatymi w sklepy i butiki. Warto skosztować sycylijskiego Cannolo, pysznego ciasta z serem ricotta. Powrót do hotelu w Katanii na nocleg.

  Dzień 9 KATANIA I POŻEGNANIE Z SYCYLIĄ

  Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum Katanii wpisanym na listę UNESCO ze względu na bogactwo pozostałości po okresie barokowym. Zobaczymy takie miejsca jak: Pescheria, Piazza del Duomo, katedrę, amfiteatr, Teatro Lirico Massimo, Uniwersytet Kwadrat, Via dei Crociferi. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Malta, Sycylia – Polska, 
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** ze śniadaniami, w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy na całej trasie według programu,
  • bilety na rejs po Valletcie,
  • bilety na rejs na wyspę Gozo,
  • bilety na prom z Malty na Sycylię,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • pozostałego wyżywienia,
  • opłaty za wstęp do muzeów i innych atrakcji,
  • bilety na rejs statkiem w Blue Grotto,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami inne kraje?

  Może Ci się również spodobać: