close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ROSJA – ZORZA POLARNA

  — Morze Barentsa i Półwysep Kolski

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

   

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Murmańska z przesiadką w Moskwie (przy dogodnej konfiguracji połączeń lotniczych wypad na spacer po centrum Moskwy). Przybycie do Murmańska w nocy, transfer do hotelu. Przy odrobinie szczęścia już tej nocy ujrzymy największą atrakcję regionu – zorzę polarną.

  DZIEŃ 2 MALOWNICZE JEZIORO BARENTSA

  Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie 300-tysięcznego miasta. Podziwiając majestatyczne gmachy i pomniki, przejedziemy prospektem Lenina nad Zatokę Kolską. Zobaczymy najdalej wysunięty na północ niezamarzający port Eurazji, a także wjedziemy na wzgórze z pomnikiem Aljoszy, poświęconym obrońcom terenów podbiegunowych. Po południu udamy się nad Morze Barentsa. Droga wiodąca przez tundrowo-jeziorną okolicę doprowadzi nas daleko na północ, gdzie w jednej z przepięknych skalistych zatoczek znajduje się rybacka wieś Teriberka. Nocleg i kolacja w hotelu.  (B/D)

  DZIEŃ 3 MIASTECZKO NA “KOŃCU ŚWIATA”, POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ

  Dzień w Teriberce – zwiedzimy wyludniającą się miejscowość i zajrzymy do miejsc, które były scenerią nominowanego do Oscara filmu „Lewiatan”. Zjemy rozgrzewający obiad z widokiem na zatokę, a potem będziemy dalej eksplorować okolicę, napawając się surowymi pejzażami dalekiej północy. Po kolacji znów „zapolujemy” na zorze.  (B/D)

  DZIEŃ 4 WIZYTA U SAAMÓW - HODOWCÓW RENIFERÓW

  Śniadanie, a następnie przejazd do wsi Saamów – rdzennych mieszkańców tej części świata. W osadzie przyjrzymy się zwyczajom ludzi żyjących w skrajnie trudnych warunkach klimatycznych, zobaczymy wykorzystywane do dziś tradycyjne namioty – czumy, przymierzymy stroje wykonane z futra, a także dowiemy się nieco na temat lokalnych wierzeń. Po obiedzie składającym się z dań lokalnej kuchni zagramy w saamską piłkę nożną i przejedziemy się na saniach ciągniętych przez renifery. Wieczorem przyjazd do Kirowska. Nocleg w hotelu. (B/L)

  DZIEŃ 5 OŚRODEK NARCIARSKI, WIECZORNY SEANS W BANI

  Po śniadaniu krótkie zwiedzanie położonego wśród gór miasteczka, które jest znanym w okolicy ośrodkiem narciarskim. Fakultatywnie wycieczka na skuterach śnieżnych po okolicy lub szusowanie na nartach zjazdowych. Kolacja i nocleg w Kirowsku. Dla chętnych wieczorny seans w bani – tradycyjnej rosyjskiej łaźni parowej.  (B/D)

  DZIEŃ 6 MURMAŃSK - PORT ZA KOŁEM PODBIEGUNOWYM

  Rano wizyta w „Śnieżnej Wsi” – zimowym parku rozrywki z pełnymi lodowych rzeźb labiryntami i lodowymi zjeżdżalniami. Transfer na dworzec kolejowy w Apatitach. Przejazd do Murmańska pociągiem dalekobieżnym – szansa, by poczuć klimat podróży rosyjskimi kolejami. Po kolacji dla chętnych wyjście na lodowisko w centrum miasta. Nocleg w Murmańsku. (B/D)

  DZIEŃ 7 WYLOT DO WARSZAWY

  Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Murmańska do Warszawy z przesiadką w Moskwie. (B)

  Cena zawiera

  • przelot Warszawa – Murmańsk – Warszawa
  • zakwaterowanie: hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania, obiad, kolacje zgodnie z programem
  • wszystkie transfery zgodnie z programem
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN
  • koszty wizowania
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  CENA NIE ZAWIERA:

  • zwyczajowych napiwków: ok. 30 USD
  • atrakcji fakultatywnych (ruska bania ok. 15 USD, skutery śnieżne od 10 USD za krótką przejażdżkę do 180 USD za cały dzień; wypożyczenie nart i skipass ok. 40 USD, wypożyczenie łyżew ok. 10 USD)
  • wyżywienia nieujętego w programie
  • dopłaty do pokoju 1-os.: 120 USD.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • konieczność dostarczenia paszportu w celu uzyskania wizy na 30 dni przed datą wyprawy

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Chcesz poszukać z nami zorzy?

  Może ci się również spodobać