close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  TAJLANDIA

  — kraina uśmiechu

  planowane terminy 27.12.2024 — 09.01.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Tajlandii.

  Dzień 2 BANGKOK I JEGO ŚWIĄTYNIE

  Transfer z lotniska do Bangkoku, zakwaterowanie i obiad w hotelu. Następnie półdniowa wizyta w najważniejszych świątyniach stolicy: Wat Trimit, Wat Suthat i Wat Pho. Powrót do hotelu. (L)

  Dzień 3 UROKI BANGKOKU

  Zaczynając od serca Chinatown, nasza trasa podąża wąskimi uliczkami, na których toczy się codzienne życie społeczności, która mieszka w tym samym obszarze przez dwa stulecia. Podczas naszej wycieczki zobaczymy taoistyczne świątynie, zagubimy się w labiryncie alejek i odkryjemy lokalną kulturę. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Po południu wyruszymy na wycieczkę do „klong”, kanałów rzeki Chao Phraya, na pokładzie tradycyjnych łodzi typu longtail. To najlepszy sposób na poznanie stolicy Tajlandii, z jednej strony tradycyjnej, ale jednocześnie bardzo oddalonej od drapaczy chmur, ruchu ulicznego i centrów handlowych. Wycieczka kończy się wizytą w Wat Arun, „Świątyni Aurory”. Powrót i kolacja w hotelu. (B/L)

  Dzień 4 PŁYWAJĄCY TARG SZMARAGDOWY BUDDA

  Wyjazd rano, aby odwiedzić Damnoen Saduak – słynny pływający targ oddalony o około godzinę drogi od Bangkoku. Po drodze odwiedzamy Mae Klong rynek, zwany „rynkiem kolejowym”, z racji pociągu, który przejeżdża przez rynek, zmuszając sprzedawców do przesuwania straganów i towarów, ale tylko na kilka minut. Przybycie na pływający targ, gdzie dziesiątki kupców, wiosłujących na maleńkich kajakach załadowanych owocami, warzywami i różnymi towarami, kupują i sprzedają od łodzi do łodzi, tworząc kolorowe i tętniące życiem miejsce. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Bangkoku. Przejazd do Pałacu Królewskiego, który stanowi symbolu narodowy. Wewnątrz kompleksu odwiedzimy Wat Phra Kaeow (w którym znajduje się Szmaragdowy Budda), Złotą Chedi, Panteon Królów Chakri i Osiem Kolorowych Wież. Zdjęcia są dozwolone tylko poza świątyniami. Wymagany dress code: konieczne jest założenie odzieży okrywającej ramiona i nogi. Obowiązkowe jest również zdjęcie butów przed wejściem do wszystkich świątyń. Powrót i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 5 CHIANG RAI

  Transfer z hotelu na lotnisko, lot do Chinag Rai. Przejazd, zakwaterowanie i lunch w hotelu. Naszą podróż kontynuujemy do centrum Chiang Rai, aby odwiedzić jedną z najważniejszych świątyń w mieście, Wat Phra Kaew. To tutaj Szmaragdowy Budda został znaleziony w 1434 roku, który jest obecnie widoczny w świątyni o tej samej nazwie w Pałacu Królewskim w Bangkoku. Powrót do hotelu. (B/L)

  Dzień 6 REJS PO RZECE MEKONG, ZŁOTY TRÓJKĄT I CHIANG MAI

  Wyjazd do Chiang Saen, około godziny na północ od Chiang Rai, na rejs po potężnej rzece Mekong, wyznaczającej granicę między Tajlandią i Laosem. Po rejsie czeka nas wspinaczka na punkt widokowy Złoty Trójkąt, aby zobaczyć, gdzie spotykają się trzy kraje (Birma, Laos i Tajlandia). Następnie odwiedzimy pobliskie, bardzo interesujące Muzeum Opium i zjemy obiad w lokalnej restauracji. Kontynuując podróż w kierunku Chiang Rai, zobaczymy niesamowitą Wat Rong Khun, znaną również jako Biała Świątynia, zaprojektowana i zbudowana przez światowej sławy tajskiego artystę, który zobaczył go we śnie i zbudował na własny koszt. To wyjątkowe miejsce to mieszanka stylów, fantazji i sztuki współczesnej. Następnie przejazd do Chiang Mai przez Doi Sakhet, malowniczą drogą przebiegającą w pobliżu parków narodowych, otoczonej wspaniałą przyrodą, typową dla północy kraju. Przyjazd i transfer do hotelu w Chiang Mai. (B/L)

  Dzień 7 WIOSKA SŁONI, KOBIETY PADAUNG I JAZDA CYCLO

  Poranna wizyta w wiosce słoni i udział w pokazie tych majestatycznych i niesamowicie inteligentnych zwierząt. Następnie wizyta w malowniczej wsi, gdzie wśród różnych grup etnicznych spotkamy słynne kobiety Padaung o długich szyjach. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Chiang Mai; wizyta w starym mieście  z pokładu cyclo, tradycyjnego pojazdu w wielu krajach azjatyckich. Następnie odwiedzimy świątynię Wat Chedi Luang i Wat Phra Sing, a potem lokalne zakłady rzemieślnicze. Czas na zakupy. Powrót do hotelu. (B/L)

  Dzień 8 WYSPA KOH SAMUI

  Transfer na lotnisko i lot z Chiang Mai na wyspę Koh Samui. Po wylądowaniu prywatny transfer z lotniska do hotelu na Koh Samui. Odpoczynek na rajskiej wyspie, która nazywana jest wyspą kokosową, ponieważ to właśnie tutaj rosną najlepsze kokosy w całej Tajlandii. Czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, które ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji. Możemy podziwiać niekończące się plaże, otoczone bujną roślinnością i oblane lazurową wodą, gigantyczne posągi Buddy, a także urządzić sobie piknik, a wieczorem zasmakować nocnego życia wyspy. (B)

  Dzień 9, 10, 11, 12 ODPOCZYNEK NA PIĘKNEJ WYSPIE KOH SAMUI

  Odpoczynek na rajskiej wyspie Koh Samui. Czas do dyspozycji Gości. (B)

  Dzień 13 POŻEGNANIE Z TAJLANDIĄ I LĄDOWANIE W KRAJU

  Wykwaterowanie z hotelu. Prywatny transfer na lotnisko w Koh Samui, przesiadka w Bangoku i lot do Polski. (B)

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Bangkok, Bangkok – Warszawa, 
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch),
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazd klimatyzowanym busem,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • wizytę w sanktuarium słoni,
  • transport łodziami i pojazdem cyclo,
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie przejazdów i wycieczek objętych programem (z wyjątkiem wyspy Koh Samui),
  • opiekę polskojęzycznego pilota do wyłącznej dyspozycji grupy (przy grupach min. 8 osobowych bądź na życzenie, z wyjątkiem wyspy Koh Samui),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego

  Cena nie zawiera

  • 3 przelotów wewnętrznych ok. 350-500 USD z bagażami w zależności od wyboru lotów,
  • kolacji noworocznej 31 grudnia,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Proponowane hotele lub o równoważnym standardzie

  • Bangkok: Rembrandt Hotel Superior room
  • Chiang Rai: The Imperial River House Resort House Deluxe Garden
  • Chiang Mai: Siripanna Villa Resort & Spa Deluxe Lanna
  • Banana Fan Sea Resort (Deluxe Garden Room)

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: