close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Trasa Kołymska i Biegun Zimna

  — Przejazd z Jakucka do Magadanu i wizyta w Ojmiakonie

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie i wylot do Jakucka z przesiadką w Moskwie.

  Dzień 2 JAKUCK - KRISTIAŃSKI RYNEK, PLAC CENTRALNY, SKARBIEC REPUBLIKI SACHA I MUZEUM MAMUTA

  Przylot do Jakucka, transfer do hotelu i krótki wypoczynek po podróży. Następnie ruszymy na zwiedzanie miasta – będzie to pierwszy etap aklimatyzacji do iście zimowych warunków. Zobaczymy gwarny Kriestiański Rynek, gdzie mrożonki sprzedaje się na świeżym powietrzu, przespacerujemy się po starej dzielnicy Załog oraz udamy się na centralny plac z reprezentacyjnymi gmachami i pomnikiem Lenina. W trakcie zwiedzania rozgrzejemy się w Skarbcu Republiki Sacha (Jakucji), odwiedzimy niezwykłe Muzeum Mamuta i tajemnicze Królestwo Wiecznej Zmarzliny. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu.

  (B/D)

  Dzień 3 REZERWAT SŁUPY LEŃSKIE

  Ten dzień spędzimy na zamarzniętej Lenie. Zimnikiem, czyli drogą wytyczoną na skutej lodem rzece, pojedziemy na wycieczkę do rezerwatu Słupy Leńskie. Tam będziemy podziwiać liczące 100 metrów wysokości formacje skalne, wznoszące się bezpośrednio nad brzegiem Leny. Widowiskowe ostańce zobaczymy z poziomu zamarzniętej rzeki, a następnie wybierzemy się pieszym szlakiem na szczyt jednego z nich. Późnym popołudniem powrót do Jakucka. Dla chętnych wieczorny spacer po centrum „by night”.

  (B/D)

  Dzień 4 TRASA KOŁYMSKA

  Po śniadaniu ruszamy w drogę. Najpierw przeprawiamy się zimnikiem na prawy brzeg Leny, a następnie pokonamy pierwsze kilkaset kilometrów słynnej Trasy Kołymskiej. Pojedziemy przez krajobrazy zamarzniętej tundry, w osadzie Czerkiech zatrzymując się na zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego. Pod koniec dnia czeka nas kolejna przeprawa zimnikiem, tym razem przez zamarznięty Ałdan. Wieczorem przybycie do Chandygi, kolacja i nocleg.

  (B/D)

  Dzień 5 WIZYTA W SIEDZIBIE JAKUCKIEGO DZIADKA MROZA, STARY TRAKT I OJMIAKON

  Śniadanie i wyjazd na trasę. Tego dnia krajobrazy będą robiły się coraz ciekawsze, jako że wjedziemy na tereny górskie, pokonując widowiskowe przełęcze i przełomy rzeczne. W dolinie rzeki Kiubime odbijemy od głównej trasy na tzw. Stary Trakt, który doprowadzi nas do Ojmiakonu. Po drodze przystanek w Tomtorze, wizyta w siedzibie Czischana – jakuckiego Dziadka Mroza – i podziwianie bajecznych lodowych rzeźb. Po dotarciu do Ojmiakonu zakwaterowanie w kwaterze prywatnej i obfita domowa kolacja z tradycyjnymi jakuckimi potrawami.

  (B/D)

  Dzień 6 BIEGUN ZIMNA - FARMA JAKUCKICH KONI I PODLODOWY POŁÓW RYB

  Całodniowy pobyt na Biegunie Zimna i w jego okolicach. Odwiedzimy pobliską farmę jakuckich koni, którym nie straszne 70-stopniowe mrozy, i zobaczymy z bliska stado miejscowych krów, które dają mleko tłuste jak śmietana (będzie można spróbować swoich sił w dojeniu!). Potem czeka nas wizyta w miejscowej administracji i ceremonia wręczenia certyfikatów potwierdzających wizytę na Biegunie Zimna. Po południu podlodowy połów ryb na zamarzniętej Indygirce. Wieczorem rozgrzewająca kolacja i występ folklorystyczny, prezentujący m.in. jakuckie stroje narodowe, pieśni i tańce.

  (B/L/D)

  Dzień 7 ODWIEDZINY U PASTERZY RENIFERÓW I MIEJSCOWOŚĆ UST - NERA

  Ruszamy w dalszą drogę. Najpierw pojedziemy odwiedzić pasterzy reniferów w okolicach Tomtoru, a następnie dotrzemy do głównego traktu Trasy Kołymskiej, która doprowadzi nas do miejscowości Ust’-Nera. Po drodze: przestrzenie, góry, przełęcze, rzeki i modrzewiowa tajga. Po dotarciu do celu zakwaterowanie  w kwaterach prywatnych i kolacja.

  (B/D)

  Dzień 8 WIZYTA W KADYKCZANIE

  O poranku udamy się na sesję fotograficzną na wielkim moście przez potężną w tym miejscu Indygirkę, a następnie przemierzymy kolejne kilkaset kilometrów Trasy Kołymskiej. Będziemy jechali przez tereny intensywnie eksploatowane przez poszukiwaczy złota – największego skarbu tego regionu. Po drodze wizyta w Kadykczanie – zabudowanej blokami miejscowości, która niegdyś liczyła kilka tysięcy mieszkańców, a teraz jest wysiedlona i stanowi niezwykłe miasto-widmo. Po dotarciu do Susumanu wizyta w miejscowym muzeum krajoznawczym, kolacja i nocleg w hotelu.

  (B/D)

  Dzień 9 SUSUMAN - MIASTECZKO POSZUKIWACZY ZŁOTA

  Po śniadaniu poranny spacer po Susumanie – w połowie opuszczonym miasteczku poszukiwaczy złota. Zobaczymy m.in. przedziwny budynek domu kultury, którego elementem jest fragment kadłuba samolotu ił. Następnie przejazd do Jagodnego i wizyta w prywatnym (znajdującym się w mieszkaniu) muzeum „Pamięć Kołymy”, założonym przez miejscowego niezależnego historyka. Dalej czeka nas droga do miejscowości Debin, gdzie odbijemy do Siniegorie – miasteczka zbudowanego przy wielkiej zaporze hydroelektrowni na rzece Kołyma. Kolacja i nocleg w hotelu.

  (B/D)

  Dzień 10 SZPITAL W DEBINIE I UZDROWISKO TAŁAJA

  Od rana podziwianie gigantycznej konstrukcji inżynieryjnej, przecinającej potężną rzekę. Następnie wizyta w kołymskim szpitalu w Debinie, w którym niegdyś został uratowany, a później żył i pracował Warłam Szałamow, autor „Opowieści Kołymskich”.  Dalej czeka nas przejazd przez bezludne górskie przestrzenie do uzdrowiska Tałaja. Tam zakwaterowanie w miejscowym sanatorium, kolacja i wieczorny spacer po okolicy.
  (B/D)

  Dzień 11 TRASA KOŁYMSKA

  Tego dnia czeka nas ostatni odcinek Trasy Kołymskiej. Po drodze przystanek w miejscowości Stiekolnyj i wizyta u tamtejszego rzeźbiarza Władimira Gartwika: zwiedzanie pracowni i wystawy rzeźb wykonanych z rozmaitych gatunków skał i minerałów. Po dotarciu do Magadanu przejazd do hotelu i wyjście na kolację, podczas której będziemy świętować pokonanie niełatwej trasy z Jakucka.

  (B/D)

  Dzień 12 MAGADAN - PORT I WIZYTA W POŁOŻONEJ NAD BRZEGIEM MORZA OCHOCKIEGO MIEJSCOWOŚCI NIUKLA

  Całodniowa wycieczka po Magadanie i okolicach. Zobaczymy port, do którego przybijały statki transportujące więźniów GUŁAG-u i udamy się na wzgórze, gdzie znajduje się rzeźba „Maska Boleści”, upamiętniająca ofiary stalinowskich represji. Następnie przejazd do miejscowości Niukla, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Ochockiego. Po południu zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego. Kolacja i nocleg w Magadanie.
  (B/D)

  Dzień 13 MUZEUM GEOLOGICZNE I PRZELOT DO CHARAROWSKA

  Po śniadaniu wizyta w nadzwyczaj ciekawym Muzeum Geologicznym, a następnie spacer na gwarne targowisko. W połowie dnia przejazd na lotnisko i przelot do Chabarowska. Po przybyciu transfer do hotelu, kolacja i wieczorny spacer na wysoki brzeg Amuru – granicznej rzeki między Rosją a Chinami.

  (B/D)

  Dzień 14 ZWIEDZANIE CHABAROWSKA I LOT DO POLSKI

  Poranne zwiedzanie centrum Chabarowska: odbudowane cerkwie i centralne ulice z zabudową z przełomu XIX i XX w. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy z przesiadką w Moskwie. Zakończenie wyprawy na lotnisku im. Chopina.

  (B)

  Cena zawiera

  • przeloty Warszawa-Moskwa-Jakuck, Magadan-Chabarowsk, Chabarowsk-Moskwa-Warszawa;
  • zakwaterowanie: hotele *** w Jakucku, Magadanie i Chabarowsku, hotele turystyczne (pokoje 2- i wieloosobowe) na trasie, kwatery prywatne w Ojmiakonie i Ust’-Nerze;
  • wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (B – śniadanie, L– obiad, D– kolacja);
  • przejazdy mikrobusami i samochodami terenowymi;
  • występ folklorystyczny w Ojmiakonie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, atrakcji i parków narodowych;
  • opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych;
  • ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN i BP 1000 PLN;
  • koszty wizowania;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD;
  • wyżywienia nieujętego w programie;
  • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach*** (5 noclegów): 110 USD.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: