close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  USA, GÓRY SKALISTE KANADY

  — pocztówki z pogranicza (trasa nr 6)

  planowane terminy 27.07.2024 — 11.08.2024 23.08.2024 — 07.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO SEATTLE

  Wylot z Warszawy z przesiadką do Seattle. Przejazd w okolice Sequim na nocleg.

  Dzień 2 PARK NARODOWY OLYMPIC - REZERWAT BIOSFERY UNESCO

  Przejazd do Parku Narodowego Olympic. Park jest wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO – zawdzięcza to swojej unikatowości – występują w nim trzy różne ekosystemy – góry Olympic, porośnięte gęstym lasem niższe partie gór oraz wybrzeże Pacyfiku. Występuje tu wiele gatunków dzikich zwierząt – baribale, pumy, piżmaki. Nocleg w okolicy parku.

  Dzień 3 WULKAN MOUNT ST. HELENS I PORTLAND - MIASTO PARKÓW

  Przejazd na południe, a następnie na wschód w kierunku wulkanu Mount St. Helens. Erupcja wulkanu o sile 20 razy większej od wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie spowodowała wyrzut jednej trzeciej objętości góry. Możliwość podjazdu pod sam krater wulkanu. Następnie przekraczając granicę stanu Waszyngton i Oregon docieramy do miasta Portland. Spacer po mieście 240 parków, położonym nad rzeką Columbią i uchodzącym za jedno z najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych. Nocleg.  

  Dzień 4 NAJWYŻSZE SEKWOJE W PARKU NARODOWYM REDWOOD

  Rano przejazd w kierunku Parku Narodowego Redwood, który słynie z występowania sekwoi wieczniezielonych i najwyższego drzewa na świecie, o wysokości ponad 115 m. Redwood jest także miejscem zamieszkiwania blisko 650 gatunków zwierząt, w tym baribala, pumy, kojota preriowego, uszanki kalifornijskiej i bobra kanadyjskiego. Spacer po parku z obserwacją tutejszej fauny i flory. Nocleg w okolicy parku.

  Dzień 5 PARK NARODOWY CRATER LAKE I SŁYNNE JEZIORO Z WYSPĄ

  Przejazd w stronę Crater Lake, zlokalizowanego w obrębie parku narodowego o tej samej nazwie. Podziwiamy jezioro z wyspą, które powstało w wyniku erupcji wulkanu, a następnie zapadnięcia się części jego szczytu. Na skutek opadów powstałą kalderę wypełniła woda. Przejazd w kierunku Bend. Nocleg.

  Dzień 6 SPOKANE - MIASTO WODOSPADÓW

  Przejazd przez lasy i pasma górskie do Spokane zlokalizowanego na granicy stanów Waszyngton i Idaho. Spacer po mieście i parku Riverfront z podziwianiem wodospadów. Nocleg.

  Dzień 7 JEZIORA POLODOWCOWE PARKU NARODOWEGO GLACIER I I PARK WATERTON LAKES

  Przejazd w kierunku Kalispell do Parku Narodowego Glacier, a następnie przejazd malowniczą trasą “do słońca” do kolejnego parku Waterton Lakes. Przekraczamy granicę z Kanadą i kierujemy się na północ w stronę Calgary.

  Dzień 8 SPACER PO CALGARY, KANADYJSKIE GÓRY SKALISTE

  Przejazd do Calgary, a następnie krótki postój w miejscu, gdzie była rozgrywana olimpiada.  Zwiedzanie i spacer po centrum miasta. Przejazd do Parku Narodowego Banff i kurortu o tej samej nazwie. Podziwiamy piękne widoki kanadyjskich Gór Skalistych. Nocleg w okolicy.

  Dzień 9 WODOSPAD TAKAKKAW I JEZIORO LOUISE

  Przejazd wzdłuż widowiskowej drogi Icefield Parkway, przystanki przy wodospadzie Takakkaw, jeziorach Louise, Moraine i Peyto. Podziwianie monumentalnych widoków i możliwość spaceru po górach. Fakultatywnie możliwość wycieczki pojazdem śnieżnym na lodowiec. Nocleg w Golden.

  Dzień 10 PARK NARODOWY JASPER - KANION I JEZIORO MALIGNE

  Zwiedzanie okolicy Jasper – najbardziej spokojnego i urokliwego miasteczka w Górach Skalistych. Jest to również dobra baza wypadowa do wielu atrakcji i spacerów na łonie przyrody. Zwiedzamy kanion i jezioro Maligne z rejsem do kultowej wysepki Spirit Island. Dla chętnych wjazd kolejką gondolową na górę Mount Whistler z możliwością podejścia na sam szczyt. Nocleg.

  Dzień 11 MOUNT ROBSON I DOLINA RZEKI FRASER

  Ciąg dalszy przejazdu przez dolinę rzeki Fraser. Zatrzymujemy się w punkcie widokowym Mount Robson z niezwykłym górskim krajobrazem, a następnie odbywamy krótki spacer do wodospadów. Nocleg w okolicy Jasper.

  Dzień 12 SZCZYTY GÓRSKIE I DOLINY KAMLOOPS

  Rano przejazd malowniczą trasą z górskimi widokami w kierunku Kamloops. Obserwujemy zmieniający się krajobraz, szczyty górskie i doliny, zmierzając na południowy zachód. Nocleg na trasie.

  Dzień 13 VANCOUVER - CENTRUM MIASTA GASTOWN, STANLEY PARK I ULICZKI CHINATOWN

  Opuszczamy Góry Skaliste i wyjeżdżamy w kierunku Vancouver. Po drodze mijamy region winnic z możliwością degustacji. Vancouver zapewne przywodzi nam na myśl pozytywne skojarzenia związane z medalami Adama Małysza i Justyny Kowalczyk na igrzyskach olimpijskich w 2010 roku. Fenomenalna i dzika natura – okoliczne góry z licznymi ośrodkami narciarskimi, lodowce, fiordy, ocean oraz wielkie miasto z modnymi restauracjami, teatrami, galeriami sztuki i bogatym nocnym życiem w jednym. Odwiedzimy jeden z najpiękniejszych publicznych parków na świecie – Stanley Park, a także pospacerujemy kolorowymi uliczkami Chinatown i historycznym centrum miasta – Gastown.  Nocleg w Vancouver.

  Dzień 14 SEATTLE - MIASTO MUZYKI I DRAPACZY CHMUR

  Przejazd do Seattle. Na początek spokojnie pospacerujemy nabrzeżem, a następnie wjedziemy na sięgającą 184 metrów wieżę i symbol miasta – Space Needle. Spojrzymy na otaczające nas drapacze chmur (w tym pierwszy powstały w 1914 roku Smiths Tower). Monumentalne gmachy i szklane wieżowce to nie wszystko co to industrialne miasto –  stanowiące kolebkę dla takich firm jak Amazon, Boeing, czy Starbucks – ma nam do zaoferowania. Wielbiciele muzyki na pewno wiedzą, że to miasto w którym zaczął tworzyć Jimi Hendrix i powstały takie zespoły jak Nirvana czy Pearl Jam.

  Dzień 15 WYLOT DO POLSKI

  Do południa spacer po mieście, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

  OPCJA HAWAJE OPCJA HAWAJE

  DZIEŃ 15. PRZELOT NA HAWAJE

  Wczesnym popołudniem wylot na Hawaje. Lądujemy na wyspie Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w centrum Waikiki.

   

  DZIEŃ 16. RELAKS NA PLAŻY, SPACER PO HONOLULU, KNAJPKI, ŚWIEŻE OWOCE I DRINKI

  To dzień, który można spędzić odpoczywając spokojnie na rajskiej plaży bądź udać się na przechadzkę malowniczymi przedmieściami Honolulu. Skosztować miejscowych owoców (pochodzących z lokalnych plantacji ananasów), lokalnych potraw ze świeżych ryb czy popularnych na wyspach drinków – Mai Thai i Blue Hawai.  Fakultatywnie – dla osób chętnych możliwość uczestnictwa w Polynesian Show – centrum kultury polinezyjskiej  zakończonego kulinarną ucztą.

   

  DZIEŃ 17. RAJSKIE PLAŻE OAHU, ZATOKA HANAUMA I PLENERY FILMOWE “BLUE HAWAI”

  Objazd samochodem wyspy Oahu i wypoczynek na rajskiej plaży. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head – wjedziemy do jego krateru, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń.  Przejedziemy do gejzeru Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piekne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem. Zachwycimy się widokami z punktu Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyca swoim turkusowym odcieniem wody. Wieczorem powrót do Waikiki.  

   

  DZIEŃ 18. ZATOKA PEARL HARBOR, CZAS NA ZAKUPY, WYLOT DO POLSKI

  Wyjazd do Pearl Harbor – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem zatopionego pancernika Arizona znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu gdzie zatrzymamy się w  najważniejszych miejscach; m.in. pałac ostatniej hawajskiej królowej. Można udać się na plażę bądź na zakupy – znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, odzieżą, biżuterią. Transfer na lotnisko i wylot z Honolulu – przesiadka na jednym z amerykańskich lotnisk i wylot do Europy.

   

  DZIEŃ 19. PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

   

  CENA OPCJI HAWAJE: 900 USD/ OS.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Seattle, Seattle – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania w części hoteli
  • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy klimatyzowanym minibusem
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w tym biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych w wysokości 400 USD
  • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota)
  • wycieczek fakultatywnych
  • zwyczajowych napiwków
  • opłaty za wizę do USA i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • opcja Hawaje + 900 USD

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: