close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  IZRAEL I JORDANIA

  — smak Bliskiego Wschodu

  planowane terminy 28.04.2023 — 05.05.2023

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT DO IZRAELA - JEROZOLIMA I BETLEJEM

  Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa i wylot do Izraela. Przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną, skąd rozciąga się wspaniała panorama starego miasta z tarasu widokowego na Dominus Flevit i Ogród Oliwny z kościołem Wszystkich Narodów. Po południu wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

  Dzień 2 JEROZOLIMA

  Śniadanie. Dzień poświęcony na dalsze zwiedzanie Jerozolimy i jej najważniejszych miejsc: Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Czas wolny na starym mieście jerozolimskim na kawę i zakup pamiątek. Przejazd na Górę Syjon do Wieczernika i Kościoła Zaśnięcia NMP. Spacer starym miastem pod ścianę płaczu i do kościoła św. Anny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

  Dzień 3 HAJFA I NAZARET

  Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Wizyta w Klasztorze Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy – Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

  Dzień 4 TABGHA, GÓRA TABOR I PRZEJAZD DO JORDANII

  Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw – wspomnienie kazania na górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Po południu wjazd na Górę Tabor specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd na granicę z Jordanią i odprawa graniczna. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Ammanie.

  Dzień 5 AMMAN, GÓRA NEBO I MADABA

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. City Tour po Ammanie – w programie wycieczki: pozostałości starożytnej Cytadeli i rzymski amfiteatr, następnie przejazd ulicami współczesnego Ammanu. Przejazd na Górę Nebo – z niej Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Następnie przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Podróż do Petry. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Petrze.

  Dzień 6 PETRA I WADI RUM

  Śniadanie. Następnie całodniowe zwiedzanie Petry – „wielobarwnego” miasta Nabatejczyków, wykutego w skałach, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e.. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Podczas wycieczki zobaczymy Skarbiec, Amfiteatr oraz Grobowce Królewskie. Następnie udamy się do wyjątkowego miejsca Wadi Rum – pustynia jest obszarem chronionym, a od 2011 roku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Śladami pułkownika Lawrence’a przemierzymy ten piękny obszar Jordanii jeepem. Nocleg w Petrze.

  Dzień 7 JERYCHO I MORZE MARTWE

  Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na granicę z Jordanią i odprawa graniczna. Przejazd do Jerycho – najstarszego miasta na świecie oraz nad Rzekę Jordan – odnowienie sakramentu chrztu. Przejazd nad Morze Martwe, krótki wypoczynek i kąpiel. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

  Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Izrael,
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w hotelach 3/4****, w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie HB w postaci śniadań i obiadokolacji,
  • przejazdy autobusami z dostępem do wifi na pokładzie,
  • opiekę i usługi polskiego przewodnika w Izraelu,
  • opiekę i usługi lokalnego przewodnika po stronie jordańskiej w języku polskim,
  • wizę jordańską i asystę na granicy,
  • wszystkie bilety wstępu według ustalonego programu,
  • jeep safari w Wadi Rum,
  • pożegnalne ciasto i wino do ostatniej kolacji,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN, koszty potencjalnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • lokalnych napiwków (Izrael i Jordania) koszt 40 USD – zbierane na miejscu,
  • opłaty granicznej w wysokości 35 USD – płatnej przy wyjeździe z Izraela,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: