close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  JAPONIA I KOREA POŁUDNIOWA

  — tradycja i nowoczesność

  planowane terminy 14.07.2024 — 23.07.2024 22.09.2024 — 01.10.2024 03.11.2024 — 12.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO JAPONII

  Zbiórka na lotnisku. Lot do Japonii.

  Dzień 2 TOKIO - PAŁAC CESARSKI I PANORAMA MIASTA Z TOKIJSKIEGO RATUSZA

  Przylot na lotnisko w Tokio około południa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Tokio to stolica kraju kwitnącej wiśni, pełna miejskich parków i wieżowców wtopionych w tradycyjną, niską zabudowę i majestatyczne świątynie. Przejazd pod Pałac Cesarski, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych kamiennych japońskich mostów. Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Nocleg w hotelu.
  (B)

  Dzień 3 MEIJIJING, JAPOŃSKA MODA NA ULICY TAKESHITA I TRADYCYJNA DZIELNICA ASAKUSA

  Wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu)  i informacje na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych podczas spaceru ulicą Takeshita. Wizyta w dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Zwiedzimy dzielnicę Asakusa kultywującą dawne tradycje. Mieści się tu najstarsza świątynia Tokio – Sensō-ji oraz popularna ulica handlowa Nakamise. Dzielnica Shibuya i pamiątkowe zdjęcie przy figurce psa Hachiko, symbolu wierności. Powrót do hotelu.
  (B)

  Dzień 4 ŚWIĘTA GÓRA FUJI

  Śniadanie. Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na świętej górze Fuji (w zależności od dostępności i warunków pogodowych). Fuji to aktywny wulkan, symbol Japonii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Przejazd do stacji Mishima, przesiadka na shinkansen i przejazd na nocleg do Osaki.
  (B)

  Dzień 5 KIOTO - PAŁAC NIJO-JO I KOMPLEKS BUDDYJSKI NA GÓRZE OTOWA

  Śniadanie. Przejazd do Kioto i całodniowe zwiedzanie: wizyta w pałacu shoguna Nijo-jo, pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin. Możemy również udać się z wizytą w katedrze św. Franciszka Ksawerego (Francis Xavier) – pierwszego chrześcijańskiego misjonarza w Japonii. Dzielnica Higashiyama, a tam: świątynia Kiyomizudera (buddyjski kompleks świątynny na górze Otowa, gdzie główny pawilon stoi na 140 palach) oraz świątynia boga miłości. Nocleg.
  (B)

  Dzień 6 MAGICZNE KOYA SAN, TYSIĄCLETNI CMENTARZ I ŚWIĄTYNIA OKUNION

  Śniadanie. Przejazd pociągiem w góry do magicznego Koya san, najświętszego miejsca szkoły shingon, japońskiego buddyzmu ezoterycznego. Wizyta w Kongobuji, Dai Garan. Zameldowanie w świątyni, następnie spacer po okolicy i zwiedzanie tysiącletniego cmentarza i świątyni Okunoin. Nocleg w klasztorze.
  (B)

  Dzień 7 HIMEJI I SHINKANSEN DO HIROSZIMY

  Wcześnie rano uczestnictwo możliwość uczestnictwa w modlitwach. Przejazd do Himeji, oglądanie zamku, który jest jedną z najstarszych budowli w Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd shinkansenem do Hiroszimy. Zameldowanie w hotelu, spacer po mieście i w miarę możliwości  czasowych zwiedzanie tego dnia i następnego. Kolacja i nocleg.
  (B)

  Dzień 8 KOPUŁA BOMBY ATOMOWEJ, MUZEUM POKOJU I KATEDRA POKOJU

  Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej przy Parku Pokoju i Muzeum Pokoju. Prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby. Przejście do katolickiej Katedry Pokoju, centrum modlitw o pokój na świecie i spokój dusz zmarłych w wyniku uderzenia bomby. Przerwa na lunch. Po południu wycieczka promem na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót promem do Hiroszimy i przejazd shinkansenem na nocleg do Nagasaki.
  (B)

  Dzień 9 NAGASAKI - BURZLIWA HISTORIA I DUCH SLOPE

  Zwiedzanie miasta: poznawanie burzliwej historii miejsca stanowiącego cel drugiego ataku atomowego. Wizyta w Parku Pokoju oraz spacer po zabytkowej części miasta. Udamy się do dawnej holenderskiej placówki handlowej położonej na sztucznej wyspie Dejima w zatoce Nagasaki, przejdziemy się Dutch Slope. Nocleg w Nagasaki.
  (B)

  Dzień 10 TRANSFER NA LOTNISKO I LOT POLSKI/OPCJONALNIE: LOT DO SEULU

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Nagasaki i lot do Polski/Seulu – stolicy Korei Południowej.  Wieczorny przylot. Odpoczynek po podróży, możliwość wieczornego spaceru po okolicy.
  (B)

  Dzień 11 ZWIEDZANIE POPULARNEJ ULICY INSANDONG STREET

  Zwiedzanie popularnej ulicy Insandong Cultural Street, która słynie z zabytkowego charakteru i stanowi centrum życia artystycznego oraz kawiarnianego w Seulu. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. (B)

  Dzień 12 ODKRYWANIE UROKÓW SEULU

  W programie dnia wizyta w romantycznym miejscu o nazwie Namsan Tower, skąd rozciąga się piękna panorama na Seul oraz jego okolice. Wieża jest również doskonałym miejscem dla zakochanych, którzy mogą przypiąć kłódki na tamtejszym ogrodzeniu. W dalszej części dnia następuje zwiedzanie tradycyjnej wioski Bukcheon Hanok Village, w której możemy doświadczyć koreańskiej historii. (B)

  Dzień 13 ZABYTKI SEULU I KOREAŃSKI KOSTIUM 'HANBOK'

  W programie ostatniego dnia czekają na Nas najciekawsze atrakcje stolicy. Plan dnia wiedzie przez takie miejsca jak Pałac Gyeongbok, Narodowe Muzeum Ludowe oraz Presidential Blue House. W dalszej części programu będzie okazja do zrobienia tradycyjnego dania koreańskiego kimchi oraz włożenia koreańskiego kostiumu “Hanbok”. Dzień zwieńczy wizyta na Mydongdong Shopping Street, gdzie możemy zanurzyć się w świat mody, butików oraz przepysznego jedzenia. (B)

  Dzień 14 POŻEGNANIE Z KOREĄ I LOT DO POLSKI

  Wczesnym rankiem transfer na lotnisko w Seulu, skąd lot do Warszawy. (B)

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Tokio, Nagasaki – Tokio – Warszawa,
  • transfery z/na lotniska,
  • wyżywienie zgodne z programem, śniadania na całości trasy (B śniadanie),
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych, a w Koya San nocleg w klasztorze,
  • przejazd autokarem bądź busem,
  • transport promem,
  • przejazdy ekspresowymi pociągami shinkansen,
  • przejazdy lokalnymi pociągami i metrem,
  • usługa wysyłania bagażu (2 razy),
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 300  EUR,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
  • zwyczajowych napiwków,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami zobaczyć Japonię

  Może Ci się również spodobać: