close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Jordania

  — skarby Bliskiego Wschodu

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO AMMANU

  Poranny wylot z Polski do stolicy Jordanii – Ammanu. Po przylocie spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Rozpoczynamy podróż po Ammanie Rozpocznij swoją wizytę w zwiedzania starego, odkrywając Cytadelę i Teatr Rzymski, dwa najpopularniejsze stanowiska archeologiczne w mieście. Podczas tej wycieczki po mieście przewodnik poprowadzi nas przez klimatyczne uliczki, zaułki i sklepy starego miasta. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Ammanie.

  Dzień 2 JERASH I AJLOUN

  Dzień zaczynamy od wizyty w zamku Ajloun. Następnie przejazd do Jerash. Spacer po Jerash to prawdziwa podróż w czasie. Na miejscu zobaczymy Colonnade Street, Oval Plaza, wspaniały łuk triumfalny Hadriana oraz kilka świątyń,a także przejedziemy przez Bramy Południowe. Jerash uważane jest za jedno z najlepiej zachowanych grecko-romańskich miast na Bliskim Wschodzie. Naszą podróż będziemy kontynuować do wioski Ajloun, położonej 25 km od Jerash (około 30 minut jazdy), aby odwiedzić słynną fortecę na wzgórzu i podziwiać wspaniały widok na dolinę Jordanu. Powrót do hotelu w Ammanie.

  Dzień 3 GÓRA NEBO I MOZAIKOWA MADABA

  Po śniadaniu udamy się do miasta Madaba, gdzie odkryjemy niesamowite bizantyjskie mozaiki. Na miejscu odwiedzimy również kościół św. Jerzego, zobaczymy mapę Madaby, najstarszą zachowaną mozaikową mapę Ziemi Świętej. Później skierujemy się w stronę Góry Nebo, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, a przy dobrej widoczności możemy dostrzec nawet Morze Martwe. Przejazd na nocleg do Wadi Rum. Będziemy podziwiać zachód słońca i gwiazdy na nocnym niebie, ciesząc się legendarną gościnnością Beduinów. Nocleg na pustyni w beduińskim obozie. 

  Dzień 4 PUSTYNIA WADI RUM

  Dzisiaj udamy się do wyjątkowego miejsca Wadi Rum – pustynia jest obszarem chronionym, a od 2011 roku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Śladami pułkownika Lawrence’a przemierzymy ten piękny obszar Jordanii jeepem, wspinając się po wydmach i mostach skalnych. Następnie przejazd do nadmorskiej Akaby na nocleg.

  Dzień 5 CZAS NA RELAKS W AKABIE

  Po śniadaniu czas wolny czas przeznaczony do dyspozycji Gości. Możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej, okazja do spróbowania snorkelingu lub nurkowania, dzięki czemu możemy zobaczyć wielobarwne rafy koralowe pod czystymi, błękitnymi wodami. Nocleg w hotelu Akabie.

  Dzień 6 TAJEMNICZA PETRA

  Wyjazd po śniadaniu do Petry. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na całodniowe zwiedzanie Petry, czyli miasta wykutego w skale, które robi na odwiedzających niesamowite wrażenie i jest obowiązkowym punktem naszego wyjazdu. Na miejscu odkryjemy takie wspaniałości jak Al-Chazna, czyli Skarbiec Faraona, amfiteatr, grobowce, ulicę kolumnową oraz świątynię skrzydlatych lwów. Eksplorując zakamarki skalnego miasta, będzie okazja by spotkać tam ówczesnych beduinów, którzy oferują pamiątki. Warto dodać, iż Petra uznana jest za jeden ze współczesnych cudów świata. Miejsce zachwyca o każdej porze dnia. Wieczorową porą, można spotkać „dywany” z małych lampionów i świeczek ułożonych przed główną bramą. Przejazd nad Morze Martwe i nocleg.

  Dzień 7 WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

  Po śniadaniu czas przeznaczony na wypoczynek i relaks. Morze Martwe to prawdziwe spa dla ciała i duszy. Na miejscu możemy cieszyć się orzeźwiającą kąpielą błotną, która doskonale pozwoli oczyścić skórę. Kąpiel jest niesamowitym przeżyciem, nawet osoby, które nie potrafią pływać, będą unosić się na powierzchni. Nocleg w hotelu nad Morzem Martwym.

  Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

  Śniadanie w hotelu. Ostatnie chwile na cieszenie się urokami egzotycznej Jordanii oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

  Cena zawiera

  • zakwaterowanie: 6 nocy w 4**** hotelach z wyżywieniem na bazie HB (śniadanie i obiadokolacja), w pokojach dwuosobowych,
  • zakwaterowanie: 1 nocleg z wyżywieniem na bazie HB (śniadanie i kolacja), w pokojach dwuosobowych w Wadi Rum w obozie beduińskim,
  • transfery lotniskowe,
  • usługi i opiekę przewodnika polskojęzycznego podczas pobytu,
  • miejscowych przewodników i ich opiekę podczas aktywności wymienionych w programie,
  • przejazdy nowoczesnym autokarem bądź minibusem,
  • wizę do Jordanii,
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie,
  • 2-godzinną wycieczkę jeepem po pustyni Wadi Rum,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, koszty potencjalnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • lunchów,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: