close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KLASYCZNE USA

  — amerykański sen (trasa nr 5)

  planowana data 13.07.2024 — 26.07.2024
  planowane terminy
  07.10.2023 — 20.10.2023 28.04.2024 — 11.05.2024 08.06.2024 — 21.06.2024
  08.09.2024 — 21.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO LOS ANGELES

  Wylot z Polski do Los Angeles. Wieczorny przylot. Transfer do hotelu. Nocleg.

  Dzień 2 LOS ANGELES, PALM SPRINGS

  Zwiedzanie Los Angeles: Beverly Hills, Sunset Boulevard – przejazd i spacer promenadą gwiazd i miejscem wręczenia Oscarów, downtown, zabytkowa część miasta – El Pueblo. Przejazd za aglomerację na nocleg.

  Dzień 3 PARK NARODOWY JOSHUA TREE,ROUTE 66, FLAGSTAFF

  Dzień zaczynamy od spaceru po parku narodowym Joshua Tree z niezwykłymi drzewami, a następnie przejazd na nocleg do Flagstaff. Po drodze jedziemy przez kawałek historycznej Route 66.

  Dzień 4 GRAND CANYON I INDIAŃSKI CANYON DE CHELLY

  Przejazd do jednej z ikon Stanów Zjednoczonych – parku narodowego Grand Canyon Zatrzymujemy się w kilku punktach nad Wielkim Kanionem rzeki Kolorado. Następnie przejazd przez odludne tereny w stronę rzadko odwiedzanego i należącego do Indian Canyon de Chelly. Niesamowite widoki, bezkres krajobrazu i cisza. Idealna sceneria by wybrać się na  krótki spacer na dno kanionu i zobaczyć budowle z czasów prekolumbijskich.

  Dzień 5 MONUMENT VALLEY - KOWBOJE I INDIANIE

  Przejazd do niszowego Goosnecks State Park. Następnie śladami Foresta Gumpa docieramy do Monument Valley  – obszaru znajdującego się na terenie rezerwatu Indian Navajo. Podziwiamy niesamowity bezkresny krajobraz piaskowców o intensywnie czerwonej barwie. W miarę możliwości przejazd bezdrożami na jego terenie. Nocleg w Page.

  Dzień 6 PAGE - KANION ANTYLOPY, HORSESHOE BEND

  Rano wędrówka wąskim wąwozem – Kanionem Antylopy  oraz spacer punkt widokowy nad rzeką Kolorado (Horseshoe Bend). Przejazd nad tamę przy Lake Powell. Nocleg na trasie.

  Dzień 7 BRYCE CANYON, ZION, LAS VEGAS

  Poranne do Parku Narodowego – Bryce Canyon. Spacer pomiędzy iglicami skalnymi zwanymi – hoodoo. Przejazd kolejny park narodowy – Zion – ogromne klify. Wieczorem docieramy do światowego centrum hazardu. Nocne szaleństwa po mieście wzdłuż w the Strip – głównej arterii miasta.

  Dzień 8 DOLINA ŚMIERCI / DEATH VALLEY

  Przejazd przez odludną Dolinę Śmierci – niesamowity, malowniczy obszar pustynny, będący jednym z najgorętszych miejsc na ziemi. Postój na zdjęcie i poczucie fali gorąca w najniżej położonym punkcie Ameryki Północnej – Badwater. Przejazd przez strome przełęcze do podnóża gór Sierra Nevada.

  Dzień 9 PARK NARODOWY YOSEMITE

  Przejazd do Parku Narodowego Yosemite. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, bez wątpienia jest jednym z cudów natury Ameryki, a zwłaszcza Kalifornii. Przejedziemy niesamowitą Dolinę Yosemite  – położoną wśród gajów sosnowych, dębów, klifów i wodospadów. Nocleg.

  Dzień 10 SAN FRANCISCO

  Całodniowe zwiedzanie San Francisco. Zgłębiamy uroki miasta. Liczne punkty widokowe i urokliwe zakamarki. Nabrzeże ze słynnym uchatkami, miejsca związane z muzyczną historią miasta. Słynny most Golden Gate Bridge. Nocleg na południowych przedmieściach metropolii.

  Dzień 11 UNIWERSYTET STANFORDA, MONTEREY, BIG SUR

  Rano wizyta na Uniwersytecie Stanforda, a następnie w miasteczku Monterey. Przejazd na południe w kierunku Los Angeles wzdłuż klifowego wybrzeża słynną drogą “numer jeden” przez pasmo Santa Lucia. Nocleg na trasie.

  Dzień 12 LOS ANGELES

  Dalszy przejazd do Los Angeles. Wizyta na słynnej plaży Santa Monica. Następnie Getty Museum, obserwatorium z Griffith Park, gdzie będziemy debatować czy pewien James miał powód by się buntować.

  Dzień 13 PRZELOT NA HAWAJE BĄDŹ TRANSFER NA LOTNISKO I LOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i lot do Polski bądź wylot na Hawaje.

  W opcji Hawaje:
  Lądujemy na wyspie
  Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w okolicy słynnej plaży Waikiki.

  Dzień 14 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do Polski.

  OPCJA HAWAJE 5 DNI

  DZIEŃ 13. PRZELOT NA HAWAJE

  Wylot na Hawaje. Lądujemy na wyspie Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w okolicy słynnej plaży Waikiki. 

   

  DZIEŃ 14. RELAKS NA PLAŻY WAIKIKI

  To dzień, który można spędzić odpoczywając spokojnie na rajskiej plaży bądź udać się na przechadzkę malowniczymi przedmieściami Honolulu. Skosztować miejscowych owoców (pochodzących z lokalnych plantacji ananasów), lokalnych potraw ze świeżych ryb czy popularnych na wyspach drinków – Mai Thai i Blue Hawai.  Fakultatywnie możliwość uczestnictwa w Polynesian Show – centrum kultury polinezyjskiej zakończonego kulinarną ucztą. 

   

  DZIEŃ 15. OBJAZD WYSPY OAHU

  Objazd wyspy Oahu i wypoczynek na rajskiej plaży. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń.  Przejedziemy do gejzeru Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piekne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem. Zachwycimy się widokami z punktu Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyca swoim turkusowym odcieniem wody. Wieczorem powrót do Waikiki.  

   

  DZIEŃ 16. CZAS WOLNY LUB PEARL HARBOR, HONOLULU

  Fakultatywnie wycieczka do Pearl Harbor – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem zatopionego pancernika Arizona znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu gdzie zatrzymamy się kilku najważniejszych miejscach; m.in. pałacu ostatniej hawajskiej królowej. Można udać się na plażę bądź na zakupy – znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, odzieżą, biżuterią.

   

  DZIEŃ 17. WYLOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i wylot z Honolulu – przesiadka na jednym z amerykańskich lotnisk i wylot do Europy.

   

  DZIEŃ 18. PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Los Angeles – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania na części trasy kontynentalnej (Hawaje – bez śniadań), pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i motelach w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy minibusem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Opcja Haweje dodatkowo zawiera:

  • przeloty na trasie Los Angeles – Honolulu – Warszawa

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 400 USD,
  • opłaty za ESTA lub wizę do USA oraz kosztów ich uzyskania,
  • opłaty za opcję Hawaje – 1000 USD
  • opieki pilota na Hawajach (jest polski rezydent w razie sytuacji awaryjnej),
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • opcja Hawaje + 1000 USD

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: