close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KLASYCZNE USA

  — amerykański sen (trasa nr 5) / bez przełęczy

  planowane terminy
  13.06.2024 — 28.06.2024 13.07.2024 — 28.08.2024
  13.10.2024 — 28.10.2024 27.04.2025 — 13.05.2025

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO LOS ANGELES

  Wylot z Polski do Los Angeles. Wieczorny przylot. Transfer do hotelu. Nocleg.

  Dzień 2 LOS ANGELES - BEVERLY HILLS, SUNSET BOULEVARD I WZGÓRZA HOLLYWOOD

  Zwiedzanie LA: Beverly Hills, Sunset Boulevard – przejazd i spacer promenadą gwiazd i miejscem wręczenia Oscara, downtown, zabytkowa część miasta – El Pueblo. Dodatkowo możemy zobaczyć wiele miejsc: Stadion Staples, LA Memorial Coliseum (miejsce gdzie odbyły się dwie Olimpiady w latach 1932 i 1984), podjechać na wzgórza, by z bliska zobaczyć znak “Hollywood”. Przejazd za aglomerację LA na nocleg w kierunku wschodnim.

  Dzień 3 PARK NARODOWY JOSHUA TREE I SŁYNNA TRASA ROUTE 66

  Dzień zaczynamy od zwiedzania Parku Narodowego Joshua Tree, a następnie przejazd na nocleg do Flagstaff. Po drodze jedziemy przez kawałek historycznej drogi Route 66. Nocleg.

  Dzień 4 GRAND CANYON I INDIAŃSKI CANYON DE CHELLY

  Zatrzymujemy się w kilku punktach nad Grand Canyon. Możliwość dłuższego spaceru wzdłuż krawędzi lub w dół kanionu. Przejazd przez odludne tereny w stronę rzadko odwiedzanego i należącego do Indian Canyon de Chelly (wymowa [de szej]). Niesamowite widoki, bezkres krajobrazu i cisza. Idealna sceneria by wybrać się na  krótki spacer na dno kanionu i zobaczyć budowle z czasów prekolumbijskich. Nocleg “u bram parku” w Chinle.

  Dzień 5 MONUMENT VALLEY - KOWBOJE I INDIANIE

  Napawamy się widokami i ciszą. Wracamy do Arizony przez Goosnecks State Park, Mexican Hut. Docieramy do Monument Valley  – obszaru znajdującego się na terenie Rezerwatu Indian Navaho. Podziwiamy niesamowity bezkresny krajobraz piaskowców o intensywnie czerwonej barwie. W miarę możliwości przejazd bezdrożami na jego terenie. Nocleg w Page gdzie spędzamy 2 noce.

  Dzień 6 KANION ANTYLOPY - CUD NATURY

  Cały dzień spędzamy w okolicy Page. Jedno z najpiękniejszych miejsc – Kanion Antylopy  (Navajo Nation Tribal Park) oraz punkt widokowy nad rzeką Kolorado (Horseshoe Bend). Przejazd nad tamę przy Lake Powell. Nocleg.

  Dzień 7 IGLICE SKALNE W PARKU NARODOWYM BRYCE CANYON

  Opuszczamy Page i jedziemy do Parku Narodowego – Bryce Canyon. Nieśpiesznie przyglądamy się zerodowanym formacjom wapiennym. Spacer pomiędzy iglicami skalnymi zwanymi – hoodoo. Nocleg w Panguitch przy granicy parku.

  Dzień 8 PARK NARODOWY ZION I SZALONE LAS VEGAS

  Przejazd do Las Vegas przez kolejny Park Narodowy – Zion – ogromne piaskowcowe klify: Sąd Patryjarchów, Biały Tron, Lądowisko Aniołów, Ściana Płaczu, czy Świątynia Sinawava. Po południu docieramy do światowego centrum hazardu. Nocne szaleństwa po mieście. Nocleg w pobliżu the Strip – głównej ulicy miasta.

  Dzień 9 PUSTYNNA DOLINA ŚMIERCI

  Przejazd przez odludną Dolinę Śmierci – niesamowity, malowniczy obszar pustynny, będący jednym z najgorętszych miejsc na ziemi. Następnie kierujemy się na południe w stronę Bakersfield. Nocleg.

  Dzień 10 MAMUTOWCE OLBRZYMIE W PARKU NARODOWYM SEQUOIA

  Zwiedzanie Parku Narodowego Sequoia, charakteryzującego się ogromnymi górami, kanionami, jaskiniami, ale przede wszystkim majestatycznymi lasami. Leżący w południowej części pasma gór Sierra Nevada park słynie z gigantycznych drzew – mamutowców olbrzymich i rosnącego tu największego (licząc według objętości) drzewa na świecie zwanego Generał Sherman. Przejazd na nocleg.

  Dzień 11 PARK NARODOWY YOSEMITE - GAJE SOSNOWE, KLIFY I WODOSPADY

  Przejazd do Parku Narodowego Yosemite. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, bez wątpienia jest jednym z cudów natury Ameryki, a zwłaszcza Kalifornii. Przejedziemy niesamowitą Dolinę Yosemite  – położoną wśród gajów sosnowych, dębów, klifów i wodospadów. Nocleg.

  Dzień 12 SAN FRANCISCO - GOLDEN GATE

  Przyjazd do San Francisco. Zgłębiamy uroki miasta na piechotę i autem. Liczne punkty widokowe i urokliwe zakamarki. Golden Gate z różnych punktów. Nocleg na południowych przedmieściach metropolii w Palo Alto.

  Dzień 13 UNIWERSYTET STANFORDA, MONTEREY I SŁYNNA TRASA “JEDYNKA”

  Rano wizyta na Uniwersytecie Stanforda, a następnie w miasteczku Monterey. Przejazd na południe w kierunku Los Angeles wzdłuż klifowego wybrzeża słynną drogą „Jedynka” przez Pasmo Santa Lucia. Nocleg na trasie w Morro Bay.

  Dzień 14 LOS ANGELES - PLAŻE, KRYSZTAŁOWA KATEDRA I OBSERWATORIUM GRIFFITH PARK

  Dalszy przejazd. Po drodze mijamy liczne miejscowości lub plaże (Santa Barbara, Santa Monica). Dojazd do Los Angeles. Postój przy słynnej Kryształowej Katedrze znanej z telewizyjnych mszy nadawanych na całą Amerykę. Zależnie od możliwości tego dnia lub następnego dodatkowe punkty: Getty Muzeum (warto już dla samej architektury budynku jak i jego położenia), obserwatorium z Griffith Park, gdzie będziemy debatować czy pewien James miał powód by się buntować.

  Dzień 15 WYLOT DO POLSKI

  Poranne zwiedzanie miasta. Transfer na lotnisko w Los Angeles. Wylot do Polski w godzinach popołudniowych.

  Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  OPCJA HAWAJE OPCJA HAWAJE

  DZIEŃ 15. PRZELOT NA HAWAJE

  Wczesnym popołudniem wylot na Hawaje. Lądujemy na wyspie Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w centrum Waikiki.

   

  DZIEŃ 16. RELAKS NA PLAŻY, SPACER PO HONOLULU, KNAJPKI, ŚWIEŻE OWOCE I DRINKI

  To dzień, który można spędzić odpoczywając spokojnie na rajskiej plaży bądź udać się na przechadzkę malowniczymi przedmieściami Honolulu. Skosztować miejscowych owoców (pochodzących z lokalnych plantacji ananasów), lokalnych potraw ze świeżych ryb czy popularnych na wyspach drinków – Mai Thai i Blue Hawai.  Fakultatywnie – dla osób chętnych możliwość uczestnictwa w Polynesian Show – centrum kultury polinezyjskiej zakończonego kulinarną ucztą.

   

  DZIEŃ 17. RAJSKIE PLAŻE OAHU, ZATOKA HANAUMA I PLENERY FILMOWE “BLUE HAWAI”

  Objazd samochodem wyspy Oahu i wypoczynek na rajskiej plaży. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head – wjedziemy do jego krateru, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń.  Przejedziemy do gejzeru Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piekne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem. Zachwycimy się widokami z punktu Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyca swoim turkusowym odcieniem wody. Wieczorem powrót do Waikiki.  

   

  DZIEŃ 18. ZATOKA PEARL HARBOR, CZAS NA ZAKUPY, WYLOT DO POLSKI

  Wyjazd do Pearl Harbor – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem zatopionego pancernika Arizona znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu gdzie zatrzymamy się kilku najważniejszych miejscach; m.in. pałacu ostatniej hawajskiej królowej. Można udać się na plażę bądź na zakupy – znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, odzieżą, biżuterią. Transfer na lotnisko i wylot z Honolulu – przesiadka na jednym z amerykańskich lotnisk i wylot do Europy.

   

  DZIEŃ 19. PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

   

  CENA OPCJI HAWAJE:  900 USD/ OS.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Los Angeles, Los Angeles – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania na części trasy, pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy minibusem,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 400 USD
  • zwyczajowych napiwków
  • opłaty za wizy do USA i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • planowane terminy:
   – 27.07.2019—11.08.2019
   – 25.05.2020—09.06.2020
   – 20.06.2020—05.07.2020
  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • opcja Hawaje + 900 USD

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: